Bachova květová terapie napomohla mé psychice

18.04.2020

Po rozvodu se svým manželem, který se velmi dlouhou dobu táhnul a musela jsem tak neustále docházet k soudu, jsem začala mít problémy se svou psychikou. Zpočátku jsem se tento stav snažila zahnat například běháním, kterému jsem se věnovala téměř celý život, procházkami v parku se svým psem, občasnými návštěvami mých kamarádek a podobně, ovšem nic z toho nezabíralo. Stále jsem se cítila prázdná a opuštěná. Můj stesk dovršil odchod mého syna do Anglie, kde se rozhodl studovat a poté natrvalo zůstat. Bylo tedy načase, abych se porozhlédla po něčem, co by můj stres, úzkost a napětí, pomohlo zmírnit a objevila jsem něco, čemu se říká Bachova květová terapie. Má duchovní, ale i tělesná stránka se poté opět dostala do kondice.

Bach Krizová esence RESCUE REMEDY
Bach Krizová esence RESCUE REMEDY

Bachova květová terapie mě postavila na nohy

Poté, co jsem si přečetla něco o tom, v čem je vlastně Bachova květová terapie tak skvělá, jsem přišla na to, že jsem velmi dlouhou dobu strádala nejen po duševní stránce, nýbrž také po té tělesné. I přes pravidelné cvičení jsem stále nemohla zhubnout a začala jsem trpět i nechutenstvím. Díky pravidelnému užívání těchto kapek jsem začala mnohem lépe vnímat své emoce a zbavila jsem se veškerého strachu, který byl ve mně zejména po rozvodovém řízení. Nyní již netrpím pocity prázdnoty až vyhoření a ba naopak, užívám si plným doušky každého nového dne a všeho, co mi nachystá.

V čem je Bachova květová terapie tak účinná?

Bachova květová terapie se skládá z 38 základních esencí, které jsou vyrobeny buď metodou vaření či takzvanou sluneční metodou. K 39 esenci patří má oblíbená, a to Rescue Remedy, která obsahuje pět až šest esencí, které mají za úkol zklidnit psychiku v momentě, kdy jste vystaveni neočekávané anebo tíživé situaci. Jednat se může například o zkoušku, návštěvu lékaře či pracovní pohovor anebo také rozvodové řízení. Tuto esenci je možné použít v kapkách anebo v podobě pastilek. Já osobně dávám přednost kapkám, které si kapu na jazyk ale prodává se také ve spreji, který je možné si vstřikovat přímo do úst.