Čištění filtrů pevných částic – hydrodynamické čištění

19.05.2022

Čištění filtrů pevných částic lze provádět různými metodami. Tou nejoblíbenější v posledních letech je hydrodynamické čištění. Nabízí řadu výhod a je vysoce účinné. Stačí jen svěřit filtr do rukou odborníků.

Čištění DPF filtrů

Čištění DPF filtrů už zdaleka neprobíhá jen díky jednoduché DPF myčce. Technologický pokrok dal za vznik pokročilým multifunkčním zařízením, které nabízí špičkové výsledky. Hydrodynamické čištění je nejrozšířenější metodou regenerace filtrů. Dokáže obnovit výkon filtru až na původních 100 %. Využívána je hydrodynamická síla turbulentního vodního proudu a síla impulsu kompresorem stlačeného vzduchu. Kapalina je uváděna do pohybu vnějším tlakem, který musí překonat tlakovou ztrátu v kanálcích filtru.

Čištění filtrů pevných částic

Čištění filtrů pevných částic lze provádět na počkání. Partnerský servis zajistí demontáž a montáž připraveného filtru. Případně můžete odeslat samotný filtr, nebo ho nechat vyzvednout pracovníkem. Vyčištěný filtr vám pak bude zavezen zpět. Hydrodynamické čištění je vysoce účinné a tato metoda nepoškozuje katalytický povlak kazety filtru. Přitom má špičkovou účinnost a filtr je po čištění jako nový.

Čištění DPF

Čištění DPF probíhá bez mechanického narušení obalu DPF (řezání, svařování). Je možné čištění všech druhů DPF filtrů automobilů, kamionů, autobusů a průmyslových strojů. Součástí každého čištění je vystavení protokolu o propustnosti DPF před čištěním i po něm. Samozřejmostí je pak záruka na dobu dvou let, či případně 100 000 kilometrů.

Čištění filtrů pevných částic je velmi jednoduché. Stačí se obrátit na odborníky, kteří využívají moderní technologii a filtr spolehlivě vyčistí a opět připraví do provozu. Hydrodynamické čištění je perfektní volbou pro každého řidiče vozidla.