Detoxikace těla: Psychická hygiena pro spokojenější život

18.11.2022

Je velmi důležité dbát na hygienu našeho vnitřního prostředí. To zahrnuje psychiku, ale i vnitřní tělesné prostředí. Díky detoxikaci těla můžete svému organismu ulevit od škodlivých látek a opouzdřených emocí, které tělo zatěžují.

Detoxikace těla podle MUDr. Jonáše

MUDr. Josef Jonáš se zabývá celostní medicínou. Na základě bohatých zkušeností vznikla detoxikační a imunoaktivační metoda celostní medicíny. Celostní medicína je založena na výhradně přírodních a přirozených prostředcích k uzdravení. Je třeba vnímat propojenost tkání a propojení mezi duševnem a tělesnem. Detoxikace těla podle MUDr. Jonáše neléčí zdravotní problém. Jde o obnovu organismu, zbavení se toxinů a podporu funkčnost tkáně. Díky tomu lze obnovit optimální funkci organismu.

Detoxikace těla

Detoxikace těla je zaměřena na odstranění škodlivých látek z organismu. Toxiny se do našeho těla mohou dostat z léků a vnějšího prostředí, ovšem vznikají také jako produkt mikroorganismů v těle. Může jít o rezidua cukru, lepku, kaseinu, či lipidů. Z anorganických toxinů jde například o jedovaté kovy, chemické látky, přídatné látky v potravinářství a mnoho dalších. Díky detoxikaci lze obnovit rovnováhu v organismu.

Detoxikace podle Jonáše

Detoxikace podle Jonáše je cílena na imunitu - snažíme se přimět imunitní systém, aby z těla dostal škodlivé látky. Náš organismus mohou zatěžovat i nezpracované emoce, například dlouhodobý smutek zatěžuje plíce. S pomocí detoxikační a imunoaktivační medicíny lze pomoci organismu vypořádat se s toxiny a zlepšit tak jeho funkci. Detoxikace odstraňuje příčiny, které zatěžují tkáně v těle, a začíná proces samouzdravování.

Detoxikace těla vám může pomoci při léčbě problémů, se kterými si současná formální medicína neví rady. Zároveň jde o vhodnou prevenci pro zajištění správné funkce organismu.