Dřevěná zahradní houpačka: Jaká je její nosnost?

10.03.2023

Při pohledu na dlouhodobou předpověď počasí sice nemusí příroda naznačovat přicházející oteplení a období jara, ale tento čas se nezadržitelně blíží. S ním jsou spojeny i první práce na zahradě, kterou si můžete pochopitelně zvelebit k obrazu svému. Jednu z nejlepších možností poskytuje dřevěná zahradní houpačka, která se může stát středobodem celého prostoru. Před jejím pořízením však pravděpodobně budete přemýšlet nad otázkami její nosnosti a bezpečnosti.

Nosnost zahradní houpačky

Dřevěná zahradní houpačka vyrobená z masivního dřeva udrží bez problémů i několik dospělých osob, takže o výši nosnosti se nemusíte obávat. Ještě před jejím pořízením byste se však o tomto parametru měli přesvědčit u konkrétního výrobku, protože nosnost jednotlivých houpaček se může lišit. Důležitá je i volba materiálu, protože lze předpokládat, že ratanová houpačka nebude tak pevná jako varianta z masivního dřeva. I tak se však můžete spolehnout na nosnost převyšující 200 kilogramů.

Bezpečnost na zahradní houpačce

Máte-li malé děti, pak určitě budete přemýšlet nad bezpečností sezení na houpačce. U houpací lavice na zahradu se však nemáte čeho obávat. Pokud ji postavíte na vhodné místo na rovné zemi, tedy ne ve svahu, nemůže se s houpačkou nic stát. Důležité je také ukotvení na relativně pevné podložce, jako je například tráva nebo betonové dlaždice. Díky tomu získáváte jistotu, že se vám ani dětem na sedačce nic nestane.

Je nutné se něčeho obávat?

Prozkoumáte-li podrobněji nabídku specializovaného dodavatele, pak vás pravděpodobně okouzlí i houpačka se skluzavkou pro děti. Ta je pro vaše ratolesti ideálním dárkem, protože jim poskytnete prostor pro nerušené hraní a zábavu. Ani u tohoto produktu nemusíte mít o své děti obavy, protože je houpačka vyrobena z masivního dřeva, které bez problémů odolá většímu zatížení a fyzickému tlaku. Samozřejmostí je pak přizpůsobení celé houpačky malým dětem.

Zahradní dřevěná houpačka z masivu disponuje dostatečnou nosností, aby unesla vás i s dětmi. Před prvním použitím si však hodnotu nosnosti ještě jednou ověřte.