Dřevěné truhlíky aneb proč je upřednostnit před plastovou variantou?

12.12.2022

Česká republice má ve světě pověst národa šikovných domácích kutilů a také nadšených zahrádkářů, kteří se rádi starají o rostliny všeho druhu. Není se čemu divit, protože právě pěstování květin představuje skvělý únik od každodenních problémů a starostí. Dejte si ovšem pozor, do čeho rostliny sázíte, protože existují celkem podstatné rozdíly mezi plastovými a dřevěnými truhlíky. Kterou variantu však vybrat?

Dřevěné truhlíky

Pokud právě přemýšlíte nad rozšířením své zahrádky, pak vám určitě přijdou vhod dřevěné truhlíky. Ty jsou u zahrádkářů oblíbené především díky jejich relativní nenáročnosti na životní prostředí a také designovém provedení. Chcete-li aby byla vaše zahrada v souladu s přírodou, pak jsou truhlíky ze dřeva jednoznačnou variantou. Další velkou výhodou je možnost rychlé a levné opravy poškozeného truhlíku, se kterou si snadno poradí každý šikovnější kutil.

Plastové truhlíky

Výroba dřevěných truhlíků však byla na čas upozaděna před truhlíky plastovými, jež měly dominantní postavení na trhu. Tuto pozici si vydobyly především díky velké škále nejrůznějších tvarů, velikostí a barevných provedení, takže jste mohli truhlíky snadno sladit se zbytkem zahrady. Kromě toho je možné plast snadno umýt a znovu jej použít. Navíc se nemusíte zabývat opravami, protože plastový truhlík se jen tak nerozbije.

Který je lepší?

Dřevěné truhlíky na květiny mají celou řadu výhod, a pokud vám záleží na životním prostředí, měli byste si pořídit právě tuto variantu. Oproti plastovým květináčům je sice o něco dražší, nicméně truhlíky ze dřeva se pyšní vyšší odolností. Díky speciálním impregnacím si snadno poradí s povětrnostními vlivy, takže je bez větších výčitek můžete nechat na terase po celý rok.

Dřevěné truhlíky na terasu pořizujte výhradně ze specializovaného e-shopu. Pouze u něj totiž máte jistotu koupě kvalitního výrobku za rozumnou cenu.