Dublin zajímavosti a zážitky, o kterých budu dlouho vyprávět

25.06.2020

Pokud bych se někdy znovu rozhodovala nad tím, zda navštívím opět Dublin, rozhodně bych ani chvíli neváhala. Jeho muzea, georgiánská kultura, oslnivé stavby a pestrý noční život v místních klubech, barech a také kavárnách, rozhodně stojí za to. Nejen z toho důvodu je ovšem pro mě místem pro dovolenou číslo jedna Dublin. Zajímavosti a také zážitky, které se zde dají prožít, jsou skutečně dechberoucí a já přesně tento způsob života naprosto miluji.

Dublin zajímavosti
Dublin zajímavosti

Dublin? Zajímavosti jako stadion Croke Park či dublinský hrad, si nesmíte nechat ujít!

Předtím než jsem odcestovala na rok do Dublinu jsem si o něm leccos přečetla. A to například to, že zde stojí za návštěvu místní stadion s názvem Croke Park, který má kapacitu až pro 82 tisíc diváků. Větší už je jen londýnské Wembley, Nou Camp, který je v Barceloně či moskevské Lužniki. Když jsem tento stadion viděla poprvé, uvědomila jsem si, o čem vlastně je, ten proslulý Dublin. Zajímavosti ovšem na sebe nenechali dlouho čekat ani na Den svatého Patrika, kdy jsem se mohla tváří v tvář setkat s další úžasnou akcí, která byla plná hudby, tance a také výborného irského piva. Za zmínku rozhodně také stojí proslulý dublinský hrad, který již od počátku 13. století symbolizuje nadvládu Anglie nad Irskem.

Objevila jsem nejen druhou nejstarší ZOO v Evropě nýbrž také krásný Phoenix Park

Víte, proč bych chtěla znovu navštívit Dublin? Zajímavosti nejsou tím jediným, co mě na toto tajuplné místo táhne zpět, nýbrž jsou to zejména krásné zeleně, které jsou k vidění například v takzvaném Phoenix Parku, který leží západně od města či překrásná ZOO, která se řadí mezi druhou nejstarší ZOO v celé Evropě. Dublin je prostě jedním slovem překrásným místem, na které bych se, kdyby to jen trochu šlo, možná i odstěhovala. Místní lidé jsou zde mnohem vstřícnější nežli například v Americe. To samé platí také o bezvadných podmínkách pro turisty či o velkolepé kuchyni, která je doslova famózní.