Duhová houpačka aneb jak doma vytvořit opičí dráhu?

15.07.2021

Asi není žádným tajemstvím, že většina současných dětí prosedí spoustu volného času u počítače nebo chytrého telefonu. Sice umí perfektně pracovat s moderními internetovými technologiemi, ale jakmile mají udělat něco praktického nebo dokonce sportovat, vůbec se jim nechce. Přitom by stačilo od malička podporovat růst jejich svalové soustavy a rozvoj senzomotorických vlastností prostřednictvím duhové houpačky a dalších hraček.

Jak funguje duhová houpačka?

Duhová houpačka patří k vůbec nejoblíbenějším sportovním pomůckám, které můžete svým ratolestem do dětského pokojíčku pořídit. I když se na první pohled nejedná o složitou hračku, děti si s ní vydrží hrát několik dlouhých hodin. Obrovskou výhodou je použití prakticky v jakékoliv věkové kategorii, takže po pár letech nemusíte přemýšlet, co s nevyužívanou houpačkou uděláte. Duhová houpačka totiž může sloužit jak k rozvoji senzomotorických vlastností, tak k posílení svalů, k rozvoji jemné motoriky a k posílení rovnováhy.

Proč mít válec s kuličkami?

Mezi další velmi populární Montessori hračky patří pikler triangle nebo Montessori válec s kuličkami. Tato hračka je vyrobena z netoxických a čistě přírodních materiálů, takže se o zdraví svých dětí nemusíte obávat. Válec s kuličkami je určen především k podpoře hrubého motorického pohybu u ratolestí, které se učí plazit. To ovšem neznamená, že by si s touto pomůckou nevyhrály i děti starší. Fantazii se totiž u dětí meze rozhodně nekladou.

Vyplatí se pořízení skluzavky?

Pokud budete brouzdat po stránkách specializovaného e-shopu, pak určitě narazíte na skluzavku a žebřík. Montessori skluzavka je skvělým doplňkem k duhové houpačce, a to zvláště pro menší děti, které ještě nechcete pouštět na dětská hřiště. Skluzavka vlastně není nic jiného než pečlivě opracovaná dřevěná deska, po níž se mohou děti klouzat. Po obrácení desky mají ratolesti k dispozici Montessori žebřík.

Piklerové triangel a další skvělé dětské pomůcky seženete za rozumnou cenu v renomovaném internetovém obchodě. Podpořte sportovní duch u vašich ratolestí a nenechávejte je sedět u počítače.