Extra panenský olivový olej aneb proč je dobré jej používat?

25.06.2021

Pokud se alespoň trochu pohybujete v kuchyni, tak jistě víte, že bez oleje se mnohdy neobejdete. Mnoho lidí má olej spojený s nezdravou stravou. To je ovšem jeden obrovský mýtus, který vznikl z toho, že lidé místo kvalitních olivových olejů používají méně kvalitní řepkové nebo slunečnicové oleje. Extra panenský olivový olej má řadu zdravotních benefitů, a pokud jej budete používat, pocítíte pozitivní vliv na vaše zdraví.

Odkud olivovník pochází?

Extra panenský olivový olej je vyráběn z rostliny zvané olivovník. Tento strom pochází z Řecka, kde je dodnes uctíván jako památná rostlina. Staří Řekové olivovník pěstovali přibližně před 3500 lety - a už tehdy se pokoušeli o vyrobení prvních olejů. Olej získaný z oliv byl následně využíván nejenom v kuchyni, ale také při balzamování těl vládců. Listy a větve této posvátné rostliny se navíc staly symbolem míru, a dodnes jsou používány jako trofej pro vítěze v podobě pleteného věnce.

Pozitivní účinky olivového oleje

Kvalitní olivový olej má oproti obyčejným druhům olejů mnoho výhod. Díky velkému obsahu nenasycených mastných kyselin preventivně působí proti kardiovaskulárním onemocněním, protože snižuje hodnotu cholesterolu a upravuje krevní tlak. Pravidelná konzumace olivového oleje navíc podporuje trávení, neboť dochází ke zlepšení střevní mikroflóry. Řekyně mimochodem věří, že olivový olej je přírodním elixírem mládí.

Kde koupit kvalitní extra panenský olivový olej?

Kvalitní olivový olej rozhodně nenakupujte v ledajakém supermarketu. Raději zamiřte na internetové stránky specializovaného obchodu, kde můžete vybírat hned z několika variant extra panenských olivových olejů. Ty se liší nejenom svým objemem, ale také jedinečným složením a aroma. To je závislé především na druhu oliv, z nichž je olej vyroben. Ať už si ale vyberete jakýkoliv olivový olej, můžete se spolehnout na jeho vynikající chuť a perfektní kvalitu.

Chcete-li žít trochu zdravěji, je extra panenský olivový olej skvělou volbou. Jeho zdravotní benefity totiž zastiňují ostatní používané oleje.