Háčkování a šití je zase v módě

04.05.2020

Že je vyšívání a háčkování výsadou starší generace? To je názor, který boří mladé maminky věnující se domácímu tvoření pořád častěji. Ruční práce zažívají stejný boom, jako návrat k některým původním zvykům našich babiček.

Vyšívací příze
Vyšívací příze

Vyšívací příze pro šikovné ruky

Ocenit ruční práci nemá problém čím dál tím víc lidí. Naopak, dávají ji přednost před značkovou módou a obchody, které jsou zbožím naplněné k prasknutí. Chybí mu však jedinečnost a originalita. Proto se do popředí dostávají ručně dělané svetry či krásné sváteční ubrusy. Švadlenky k jejich výrobě používají nejrůznější vyšívací příze, které známe i jako mulinky či bavlnky. Jejich kvalita provedení se liší, zatímco mulinky jsou tvořené šesti vlákny, které lze oddělit, perlovky tvoří jedno silnější, neoddělitelné vlákno. Jde o vyšívací hedvábí, umělé vlákno, které se chlubí především vysokým leskem.

Háčkovací příze pro krásu i efekt

Nejen jehla dokáže stvořit unikátní produkt. Háček v rukou šikovné hospodyňky s notnou dávnou fantasie, trpělivosti a zručnosti, dokáže přímo divy. Háčkovací příze nabízí nejrůznější provedení a barevnost. Od jednobarevných, přes melírované až po luxusní s kovovým odleskem v mnoha barvách. Jsou vhodné pro všechny techniky ručních prací a jako jejich alternativu lze použít pletací příze. Vyrobit z nich lze téměř vše, od efektních šálů a dek až po domácí doplňky, jako třeba košíčky.

Pohodlí pro ženy, punčochové kalhoty Elit

Už dávno jste vzdaly boj se silonkami? Za zkoušku stojí ty s hlavičkou firmy Elit. Punčochové kalhoty Elite jsou jedinečné nejen díky certifikátu, který garantuji jejich zdravotní nezávadnost, ale mají spoustu jiných praktických i zdravotních vychytávek, které ocení každá žena. Jsou například opatřeny speciální technologií, která zabraňuje vzniku plísní a bakterii a za zmínku stojí i krajkový pásek zamezující odření stehen. Antibakteriální efekt vydrží celých dvacet pracích cyklů.

A čemu dáváte přednost vy? Rozumíte si s spíš s jehlou nebo háčkem?