Hledám zaměstnání jako chůva v jeslích aneb kde sehnat práci?

23.02.2021

Na vzdělání dětí by měl být kladen maximálních důraz za jakýchkoliv okolností. I když tomu současná doba příliš nepřeje, neměli bychom zásadním způsobem ovlivňovat přípravu malých dětí na povinná školní léta. V tomto ohledu jsou velmi důležité mateřské školy i jesle, v nichž se děti začínají pomalu učit a připravovat se na režim, který je čeká na základní škole. Dá se ovšem v těchto institucích sehnat práce?

Hledám zaměstnání jako chůva v jeslích
Hledám zaměstnání jako chůva v jeslích

Co musí pedagog v jeslích umět?

Všem je asi jasné, že péči o malé děti v jeslích nemůže vykonávat jen tak někdo. Naprostým základem uchazečových vlastností by měl být kladný vztah k malým ratolestem. Samozřejmostí je také odpovídající vzdělání, minimálně střední odborné s maturitou. Preferovanými obory jsou předškolní pedagogika nebo zdravotní či sociální zaměření. Právě při studiu předškolní pedagogiky se dozvíte potřebné informace v péči o dítě do 3 let věku. Požadavky na odborné znalosti se ovšem velmi liší, a proto se o nich přesvědčte sami vyhledáním hesla - hledám zaměstnání jako pedagog v jeslích.

Kde práci ve školce sehnat?

Mnozí z vás si určitě říkají - hledám zaměstnání jako učitel v jeslích, ovšem nemám ponětí, kde takové pracovní nabídky sehnat. Není nic jednoduššího než zabrouzdat po internetu. Na specializovaném portálu určeném pro zaměstnance jeslí a školek naleznete desítky pracovních nabídek, z nichž si určitě vyberete. U všech jsou detailně popsány požadované odborné znalosti i benefity, které vám mohou jesle či školka nabídnout.

Jak je to se školením bezpečnosti?

I jako pedagogický pracovník v jeslích musíte projít bezpečnostním školením dle důrazných požadavků platných v České republice. Možná se vám to bude zdát zbytečné, ale v případě požáru nebo náhlého zranění některého z dětí musíte zachovat chladnou hlavu a konat. Při hledání inzerátů hledám zaměstnání jako chůva v jeslích brzy zjistíte, že tato bezpečnostní školení zajišťuje zaměstnavatel. Vaší povinností je se jich účastnit, abyste v krizové situaci pomohli nejenom sobě, ale hlavně dětem.

Milujete péči o malé děti a chtěli byste se touto činností živit? Není nic jednoduššího než se podívat na webové stránky, kde se nachází desítky vhodných nabídek práce.