Jurta: netradiční celoroční bydlení i oblíbená letní rekreace za dostupnou cenu

17.10.2022

Toužíte po netradičním bydlení nebo sháníte místo k letní luxusní rekreaci? Zvažte jurtu. Jedná se o obytný prostor, který je v českých podmínkách stále málo k vidění, ale naštěstí mu celá řada lidí začíná přicházet na chuť.

Jurta vás okouzlí a přenese do pohádky

Jurta se na první pohled od klasické stavby liší v tom, že se nedrží hranatých přechodů. K bydlení či rekreaci místo toho nabízí dokonalý zaoblený prostor, ve kterém se budete cítit kouzelně a jako v pohádce. Jurty jsou oblíbené u provozovatelů lesních školek i milovníků glampingu, tedy luxusního campingu.

Cena celoroční jurty je nižší než cena nemovitosti, ale pohodlí nabízí totožné

Výbornou volbou pro ty, kdo touží po originálním místu k bydlení je celoroční jurta. Cena takové jurty záleží na celé řadě proměnných. Kromě požadavků na její vybavení ovlivňuje její cenu i lokalita, kde si ji toužíte nechat postavit. Nicméně s jistotou se dá říci, že koupě jurty je mnohem levnější záležitostí, než koupě bytu nebo domu, přičemž získáte stejné pohodlí a naprosté soukromí.

V ceně jurty je započítáno vše od podlahy až po střechu

Obecně se cena jurty pohybuje v řádech stovek tisíců korun, ale v ceně jsou započítány veškeré doplňky. Tudíž za jednu cenu prakticky dostanete stavbu na klíč. S tím rozdílem, že nebude postavena z cihel, nýbrž z odolných přírodních materiálů a svým vzhledem vás přenese do orientálních zemí. Kdo by netoužil po tom, se každé ráno probouzet do magického prostoru jurty?

Láká vás strávit několik nocí v jurtě v rámci glampingu? Nebo se právě poohlížíte po novém bydlení? Jurty vám nabídnou pohodlí, kouzelnou atmosféru, netradiční bydlení i ubytování, ale hlavně zážitek. Záleží pouze na vás, jak dlouho si tento požitek z bydlení v jurtě budete dopřávat.