Koberce jsou v domácnosti nepostradatelné

18.06.2020

Po nastěhování se do našeho nového domu jsem chtěla vyzkoušet jaké to je, mít alespoň v obývacím pokoji a také v tom dětském, koberec. Do této chvíle jsme totiž měli pouze plovoucí podlahu, která ovšem zůstala právě v našem starém bydlení a do toho nového se nám pořizovat již nechtěla, a tak jsem vsadila na parkety do ostatních místnosti mimo právě obývací pokoj a dětský pokoj, kam jsem umístila krásné a stylové koberce. Musím uznat, že to byl skutečně vydařený tah a že jsem se svými koberci nadmíru spokojena.

Koberec
Koberec

Koberce se nám zamlouvají

Koberce, které jsme si pořídili s manželem, se nám skutečně zamlouvají. Dětský pokoj dostal samozřejmě do vínku koberec s dětskými motivy, respektive s klučičími motivy, jelikož pokoj obývají dva chlapci a obývací pokoj si zase vysloužil krásnou náhražku perského koberce, do kterého jsem se s okamžitou platností zamilovala. Musím uznat, že mi koberec v domácnosti skutečně chyběl. Dům je díky kobercům více útulný a cítíme se v něm všichni o poznání šťastněji.

Synové koberec kupodivu neničí

Nejvíce jsem se v momentě, kdy jsem měla v plánu pořídit si do bytu koberce, obávala zejména toho, jak na koberec v dětském pokoji zareagují děti. Respektive jsem se obávala toho, že za pár dní či měsíců bude koberec zničený od čokolády, sladkého pití, modelíny a různých barviček. Opak je ovšem pravdou, a i po třech měsících, kdy je koberec položený, je stále jako nový a děti dokonce vylévají pití všude jinde, jen ne v místnostech, kde je právě koberec.

V hledáčku mám také koberec do ložnice

Ač jsem zpočátku byla při výběru vhodného koberce do domácnosti spíše trochu skeptická, ukázalo se, že koberec není až zase tak náročný na svou údržbu, a dokonce se díky němu v bytě tolik nepráší, jako když našemu obydlí holdovala pouze a jen plovoucí podlaha a čistička vzduchu jela na plné obrátky. Z tohoto důvodu mám ve svém hledáčku koberec do ložnice, který je sladce zelený a který bych si ihned uměla představit ve svém spánkovém království. Ještě je na řadě přemluvit muže a může se začít pokládat.