Kolimátory vám zajistí přesnou trefu za každých okolností

01.07.2020

V našich luzích a hájích byla vždy velice silná základna mysliveckých spolků, jejichž členové se starali o divokou zvěř ve svém okrsku. I když už není zájem o myslivost tak enormní, jako tomu bylo v minulých letech, stále se k zelené kamizole hlásí noví lidé. Nejoblíbenější činností myslivců je bezpochyby hon, kdy si konečně mohou užít lov se svými přáteli. Bez mířidel to ovšem nejde!

Kolimátor
Kolimátor

Co je vlastně kolimátor?

Kolimátor, nebo chcete-li reflexní zaměřovač, představuje v oblasti střelných zbraní optické zařízení upevňující se na zbraň. Je skvělou alternativou ke klasickým otevřeným mířidlům, protože řeší problém se střídavým zaměřením zraku na mířidla a na cíl. Pokud jste někdy stříleli ze vzduchovky, tak určitě víte, jak obtížné je zamířit přesně na cíl, a přitom se nezkroutit do nestřelecké pozice. S kolimátorem tento problém opravdu řešit nemusíte.

Který kolimátor si vybrat?

Na trhu se nachází slušná řádka různých značek, které se výrobou těchto mířidel zabývají. Mezi ty nejkvalitnější patří kolimátory značky Holosun. Vynikají použitím odolných materiálů, povrchovou úpravou a zejména zelenou diodou. Díky ní dosáhnete při střelbě daleko vyšší účinnosti a viditelnosti, především na ostrém slunci. Green dot také zpříjemňuje střelbu ve sněhem zavátém terénu.

Jak kolimátor na zbraň uchytit?

Ne všechny kolimátory se hodí ke všem typům zbraní. Konkrétně kolimátory značky Holosun nabízejí možnost jak nízké, tak i vysoké montáže. Pro myslivecké účely se lépe hodí nízká montáž, díky níž můžete svá nejnovější optická mířidla namontovat těsně nad hlaveň. Každopádně nezapomeňte na seřízení mířidel, protože bez toho byste žádného zajíce nebo dokonce jelena netrefili.

Chcete vynikat ve svém mysliveckém spolku? Optický kolimátor vám pomůže zpřesnit vaši střelbu, takže vám žádné zvíře neunikne.