Komíny Schiedel představují ideální řešení pro váš dům

26.04.2020

Nepostradatelnou součástí rodinného domu či chalupy je krb či krbová kamna. Pokud i vás podobná akce čeká a zvažujete možnosti, jak své obydlí vybavit co nejefektivněji, zkuste se podívat na komíny Schiedel, které jsou nejen praktické, ale také kvalitní a designově zajímavé. Navíc jsou vhodné pro jakýkoliv typ stavby bez ohledu na její stáří.

Komíny Schiedel
Komíny Schiedel

Pro novostavby i starší domy

Pokud budete otopný systém řešit v novostavbě, pak je to úkol poměrně snadný, a jediné, v čem byste si měli být jistí, je, jaký typ systému to bude a jak by měl vypadat. I v takovém případě jsou komíny Schiedel vhodnou volbou. Pokud se jedná o zavedení systému do staršího domu, který třeba rekonstruujete, je potřeba posoudit stav komínu. Na zřetel přitom musíte brát nejen jeho technický stav, ale také parametry.

Bezpečnost v hlavní roli

Komín je velmi důležitou součástí každé stavby. Má zcela zásadní vliv na funkčnost celé stavby, a také její bezpečnost. Jeho primárním úkolem je odvod spalin mimo dům tak, aby nedošlo k významným tepelným ztrátám. Funkčnost a bezpečnost komínových systémů je ověřuje v testovacích centrech, které měří nejen průběh teplot uvnitř a v okolí komínu, ale zaměřují se i na rychlost spalin, přívod vzduchu, vliv průměru komína na funkčnost celé soustavy a další důležité parametry.

Jeden spolehlivý stačí

Pokud se rozhodnete pro realizaci otopného systému ve vašem domě, svěřte jeho instalaci a zprovoznění ideálně jednomu dodavateli. Důvod je celkem jednoduchý a logický. Jedním dodavatelem kompletního systému získáte jednak jistotu odborné montáže, a taktéž jistotu, že v případě potíží a reklamace se nebudete muset dohadovat s dodavateli, kteří by eventuelně mohli svalovat vinu jeden na druhého.

Pro výběr správného otopného systému se neváhejte obrátit na odborníky.