Kvalitní váhy vám zajistí přesné laboratorní výsledky

24.05.2019

I když jste nikdy v životě neprováděli laboratorní procesy, je vám asi všem jasné, že přesná měření nelze provádět s obyčejnou váhou. I když by vážila sebevíc přesně, na citlivé laboratorní pokusy se jednoduše nehodí, neboť byla od svého prvopočátku konstruována na zcela jiné účely. Jestliže tedy chcete provádět jakýkoliv výzkum, doporučujeme pořízení přesné váhy s vysokou citlivostí.

Technologické, kontrolní váhy
Technologické, kontrolní váhy

Proč si pořídit mikrováhy?

Sami byste jistě odhadli, že se laboratorní váhy používají převážně v laboratořích. Existují ovšem ještě přesnější vážící zařízení, které spadají do kategorie mikrovah. Ty disponují naprosto jedinečnou citlivostí i váživostí. Mimo jiné zde naleznete automatickou vnitřní kalibraci, jež oceníte zejména při četných laboratorních procesech. Oceníte i funkci vážení v procentech nebo nejrůznější počítací funkce. Zkrátka mikrováha vám nabídne veškerou technologii, kterou budete při pokusech potřebovat.

Chcete něco obyčejnějšího?

Jestliže se chcete stále věnovat laboratorním pokusům, ovšem nemůžete si dovolit špičkové přesné váhy za několik desítek tisíc korun, můžete si samozřejmě pořídit něco obyčejnějšího. Tato kategorie vah je určena širší veřejnosti, i když se paradoxně daleko více hodí do zlatnictví nebo potravinářského průmyslu. Váhy jsou nabízeny buď jako kalibrační měřidla, ke kterým je na přání možné vystavit kalibrační list, nebo mohou fungovat pouze jako obyčejné váhy s ověřením.

Do domácnosti postačí průmyslová váha

Do své domácnosti si ovšem nebudete pořizovat laboratorní váhy, protože budete potřebovat vážící zařízení k naprosto odlišnému účelu. Průmyslové váhy jsou tedy určeny především do obchodů, například řeznictví, nebo pro všechny hospodyňky. Jakékoliv pečení nebo vaření totiž podléhá přísnému receptu, který můžete dodržet pouze s použitím přesných vah. Jestliže totiž přeženete množství jedné složky, nemusel by vám výsledný pokrm chutnat.

Do profesionální laboratoře se perfektně hodí mikrováhy, ovšem do běžného denního života daleko více zapadnou běžné průmyslové váhy.