Lepinox Plus hubí rychle housenky zavíječů

19.04.2020

Mírná zima neudělala příliš velkou radost lyžařům a běžkařům a nepotěší nejspíš ani zahrádkáře. Bezmrazé období a nedostatek vláhy není pro přírodu dobré. Většinou se začne dobře dařit nejrůznějším škůdcům, kteří ničí úrodu. Zahrádkáři proto brzy zjara vyrážejí proti nim do boje, v němž určitě chtějí vyhrát. Pomůže jim i Lepinox Plus, postřik proti zavíječi.

Lepinox Plus
Lepinox Plus

Nepůvodní druhy škodící na rostlinách

Rok 2016 byl v tuzemsku ve znamení populační exploze nepůvodního druhu, a to zavíječe zimostrázového, který se k nám dostal z východní Asie. A tak se mu u nás zalíbilo, že už tady zůstal a působí škody převážně na letorostech zimostrázu. Housenka oplete rostlinu zámotkem, nakusuje listy, které odumírají a schnou. Rostlina pak sice může znovu obrazit, ale vypadá spíše odumřele. Jako ochrana funguje postřik proti zavíječi zimostrázovému, který hubí už larvy tohoto škodlivého motýla.

Důležitá je pečlivá aplikace postřiku na postižené stromy

Vedle tohoto zavíječe však existují i další druhy, jež ničí úrodu. Jsou to hlavně různí obaleči, kteří škodí na jabloních, švestkách nebo vinné révě a způsobují červivost plodů. Ty jsou znehodnocené a výnosy ze zahrady kvůli tomu klesají. O to nestojí žádný zahrádkář a dobrý hospodář, protože práce je hodně a nic nemrzí více než zničená úroda. V takovém případě se jako ideální řešení nabízí postřik na zavíječe, jenž zlikviduje škodlivý hmyz v samém zárodku.

Na zavíječe s kvalitním postřikem

Třeba takový Lepinox Plus působí na zavíječe zimostrázového i obaleče jabloňového nebo švestkového či housenky běláska. Ničí jeho larvy, a přitom neúčinkuje na dospělé motýly a jiné živočichy. I postřik na housenky v buxusech je bezpečnější aplikovat, když nefouká vítr. Přitom je třeba pracovat důkladně, aby se postřik dostal i na spodní stranu listů, kde se škůdci mohou nacházet.

Na jaře nepropásněte vhodný čas pro ničení nepříjemných škůdců ovocných i okrasných stromů a rostlin. Je třeba pohlídat dobu, kdy jsou ještě ve stádiu larev.