Matrace a jejich výběr. Poradíme vám, jak vybrat správně

09.07.2020

Najít tu správnou matraci vám může dát někdy pořádně zabrat, ale rozhodně to stojí za to. Kvalitní matrace jde ruku v ruce se spokojeným spánkem, který je naším každodenním zdrojem energie. Špatný či nedostatečný spánek může mít negativní dopad na náš běžný denní režim a co hůře, na naše zdraví. Ještě ale než se pustíte do koupi vašeho nového parťáka do ložnice, podívejte se na některé z osvědčených tipů a rad.

Matrace
Matrace

Matrace 140x200 je nejlepší volba pro jednolůžka

Co je důležité vědět, než se vrhnete do nakupování, je rozměr a velikost vaší postele, to je jasné. Matrace 140x200 se v posledních letech staly velkým hitem právě pro ty, kteří touží po troše prostoru. Takže pokud i vy patříte mezi náročné spáče, je to zcela ideální volba přímo pro vás. Navíc je velice vhodná i pro pubertální ratolest, velice často ji tak lze nalézt ve studentských pokojíčcích.

Matrace 160x200 zaručuje dost prostoru i pro dva

Ještě před několika lety byl tento typ velice obtížné sehnat, protože se jednalo o nestandardní rozměr. Dnes je to už úplně běžný kousek, který si své místo našel dokonce i v manželských ložnicích. Nejedná se sice zrovna o královské letiště, i tak ale matrace 160x200 dokáže zaručit spokojený spánek pro obě strany. Ještě lépe i se správnou péči. Nezapomínejte, aby vaše nová matrace nějaký ten pátek vydržela, je potřeba pravidelná údržba. Nejen co se povlečení týče.

Matrace 180x200 je stávajícím favoritem

Díky své velikosti se může těšit velké oblibě už několik desítek let. Matrace 180x200 je největší dostupní kousek, který lze na trhu sehnat. Těší se velké oblibě zejména proto, že svými rozměry vytváří dostatek prostoru pro spokojený a ničím nerušený spánek pro obě strany. Má ale i své mouchy. Ze zdravotních důvodu se její koupě nedoporučuje pouze v případech, kdy se tělesné míry vás a vašeho partnera razantně liší. Mohlo by to totiž mít negativní následky na vaši páteř.

V takových případech je odborníky doporučováno zainvestovat do dvou samotných matrací.