Náhradní díly stroje na stavební techniku

03.02.2023

Všichni z vás, kteří pracují ve stavebnictví, určitě vědí, že je svědomitá péče o stroje a techniku základem úspěšného podnikání. V případě velké zakázky totiž potřebujete nutně udržet veškeré stroje v chodu, čehož můžete docílit pouze za pomoci kvalitního servisu a značkových náhradních dílů. Na skladu renomovaného dodavatele se nachází celá řada dílů pro prakticky všechny stavební stroje.

Používáte smykový nakladač?

Smykové nakladače jsou napříč všemi stavbami velice oblíbené, protože zastanou obrovské množství práce. Jakmile se ovšem zastaví, může to zbrzdit plány na realizaci celé stavby. Proto byste měli mít na skladě náhradní díly. Stroje totiž musí neustále pracovat. U smykových nakladačů bývají problémy zejména s hydraulickými filtry, protože právě hydraulika je zásadním pracovním mechanismem tohoto stroje. Nepodceňte ani výměny vzduchových filtrů.

Bez pneumatik to určitě nepůjde

Je sice hezké, že bude u vašich nakladačů a rypadel fungovat hydraulika, avšak bez pořádných pneumatik žádnou práci neodvedou. Zejména smykové nakladače na opotřebení gum velice trpí, protože při každém otočení zůstane na povrchu trocha hmoty z pneumatiky. Veškerá kola jsou samozřejmě dodávána včetně duše a ráfku. Pak už stačí gumu vyměnit a stroj bude pokračovat v práci.

Jak zajistit vaší obsluze pohodlí?

Situace ve stavebnictví rozhodně není jednoduchá, a proto byste měli o své zaměstnance pečovat. Zejména v parných letních vedrech zajistěte funkci nezávislé klimatizace, aby se obsluha vašich bagrů a rypadel neupekla v prosklených kabinách. Skladová oblast náhradní díly stroje by měla být neustále připravena nabídnout nové klimatizační jednotky k okamžité výměně. V zimním období se pochopitelně bude jednat o nová topná tělesa.

Dostatečnou zásobu náhradních dílů musí disponovat každá stavební firma. Vždy si ale vyberte spolehlivého dodavatele, která vám vaše součástky dodá včas a v dostatečné kvalitě.