Ohýbání trubek

28.07.2020

Pokud patříte mezi šikovné domácí kutily, tak se vám jistě při tvoření někdy stalo, že jste potřebovali naohýbat ocelové trubky či profily, ovšem nedisponujete vhodnou technologií. Výrobky a stavby z rovných kulatin jsou sice jednodušší a stále funkční, ovšem proč si nevytvořit i designově zajímavý projekt. Například při stavbě dětského hřiště se bez ohnuté kulatiny neobejdete.

Ohýbání trubek
Ohýbání trubek

Jsou profily po ohnutí upraveny?

Ohýbání trubek je realizováno na speciálním ohýbacím stroji, který je více než vhodný pro svůj účel. Dokáže totiž velice přesně ohnout prakticky jakýkoliv profil nebo kulatiny s přesností na desetinu milimetru. Pro nejvyšší kvalitu ohýbaných kulatin je ohýbačka osazena hydraulickým vyhlazovačem a boosterem. Ten se stará o vnější vyhlazení trubky, aby nebyla nijak poškozena. Kuličkový trn se následně postará o ochranu proti bortění materiálu v ohybu.

Kolik mě taková zakázka bude stát?

Stanovení přesné ceny zakázky za ohýbání nerezových trubek není vůbec snadné. Vše totiž záleží na průměru vámi donesených kulatin a samotné náročnosti ohýbání. Čím tlustší profily máte a čím složitější design si zvolíte, tím větší bude i výsledná částka na faktuře. Pokud ovšem chcete detailnější představu o ceně, jednoduše zašlete na sídlo společnosti email s bližší specifikací své zakázky. V nejkratším možném termínu vám bude vyhotoven rozpočet, od kterého se později odpíchnete.

Jak ohnutí trubek objednat?

Možná si budete říkat, jak ohýbání ocelových profilů objednat. Jestliže na zakázku nespěcháte, doporučujeme nejprve společnost kontaktovat s bližší charakteristikou vašeho projektu, na základě čehož se jistě domluvíte na termínu realizace. Samozřejmě můžete využít i telefonní linky, ovšem ta je vhodná pouze pro naléhavé dotazy. V případě objednávek rozhodně doporučujeme využít email.

Nyní se již bez jakýchkoliv překážek můžete pustit do tvorby projektu z ohýbaných trubek a profilů, například můžete postavit dětské hřiště.