Oprava důlků na karoserii s využitím metody PDR

07.12.2021

Zajímáte se o nové technologické postupy, které se využívají při opravách automobilů? To by vám určitě neměla uniknout revoluční metoda PDR. S její pomocí je totiž rekonstrukce a oprava důlků na karoserii snadná a rychlá. Chcete se o této účinné metodě dozvědět něco víc? Dovolte nám, abychom vám ji představili. Kromě porovnání s běžně používanými metodami se s vámi podělíme také o její hlavní výhody.

Co znamená označení PDR

V první řadě bychom určitě měli zmínit, co zkratka PDR vlastně znamená. Jedná se o zkratku vytvořenou z anglických slov Paintless Dent Repair. V českém překladu to znamená, že tato oprava důlků na karoserii nevyžaduje použití barvy ani laku. Jak je to možné?

Jde to i bez klasických postupů

Vrtá vám hlavou, jak je možné odstranit promáčkliny z karoserie auta, když se k jejich opravám běžně používají metody tmelení, broušení, lakování, a v krajních případech také výměny celých dílů? Metoda PDR využívá totiž speciální nářadí, a promáčkliny karoserie, které se nejčastěji využívají při opravách vozidel po kroupách, se jednoduše opravují za studena. A to bez toho, aby byl lak na vašem automobilu poškozen.

Provádíme kompletní opravy důlků na karoserii

Celá řada autoservisů má ve své nabídce opravy promáčklin v karoseriích. Jen málo z nich ale používá moderní technologii PDR. To je škoda, protože nejenom, že metoda PDR nesníží hodnotu vašeho auta, je navíc mnohem účinnější než běžné postupy, trvá mnohem méně času a je ekologická. V případě potřeby tedy vyhledejte profesionální autoservis, který promáčkliny ve vašem autě spraví metodou PCR během několika pracovních dní.

Přestože klasické postupy používané při opravách po kroupách zahrnují tmelení, broušení a další narušení laku automobilu, s použitím moderní metody PDR nebude lakování vůbec nutné.