Paletizační vidle s rámem

21.04.2020

Možná si budete myslet, že na staveništi nejsou palety s materiálem vůbec potřeba. Jste však na obrovském omylu, neboť právě zde je potřeba jejich rychlé, ale zároveň bezpečné přepravy zcela enormní. Někteří stavbyvedoucí a i obsluhy strojů ovšem nevědí, jak efektivně palety přepravovat, a proto si zbytečně pořizují nové stroje. Přitom by stačilo pořídit jedno konkrétní příslušenství.

Paletizační vidle s rámem
Paletizační vidle s rámem

Který nakladač použít?

Na přepravu palet po jakémkoliv staveništi je suverénně nejlepší použití smykového nakladače, na kterém budou osazeny paletizační vidle. Díky jedinečné konstrukci stroje se totiž paleta se zámkovou dlažbou nebo obrubníky dostane přesně na místo určení. Paletové vidle pak zajistí, že bude paleta bezpečně dopravena na opačnou stranu staveniště. Nemusíte se obávat ani o rozteč mezi jednotlivými vidlemi, neboť tu lze u dražších vidlí pohodlně nastavovat.

Jakým disponuje příslušenstvím?

Smykový nakladač lze ovšem osadit i jiným příslušenstvím, než jsou paletové vidle. Díky tomu se tento stroj stává univerzálním pomocníkem na jakémkoliv větším, či menším staveništi. Nemusíte tedy utrácet miliony za několik různých strojů, protože vše zastane malý, ale velice výkonný smykový nakladač firmy Bobcat nebo Locust. Můžete je totiž osadit nejen vidlemi, nýbrž také klasickou lžící na sypké materiály nebo obyčejnou radlicí.

Nedojde při přepravě k poškození palety?

Největší poškození hrozí paletě i zboží nebo výrobkům na ní při samotné přepravě. Zejména na stavbě totiž není podkladový povrch úplně ideální, a proto se musí velmi dbát na bezpečnost dopravy. Pneumatika Galaxy však zajistí, že bude smykový nakladač společně s paletovými vidlemi dobře držet i na štěrku nebo písku. Tím pádem je možné jeho jemnější ovládání, což umožní obsluze daleko opatrněji dopravit paletu s materiálem na určené místo.

Jestliže máte problém s dopravou palet na staveništi, pak si pořiďte smykový nakladač v kombinaci s paletovými vidlemi. Tohoto nákupu jistě nebudete litovat, neboť je tento stroj velice univerzální