Plesové šaty aneb jak vypadat na jakémkoliv plesu jako královna?

16.09.2020

Všechny dámy chtějí na jakékoliv společenské události vypadat, pokud možno, dokonale. Pomineme-li načesané vlasy a make-up, pak jsou právě plesové šaty tím hlavním, o co všem dámám jde. Výběr těch nejlepších šatů je samozřejmě běh na dlouhou trať. Dlouhé šaty na ples byste si měla zajistit s dostatečným předstihem, protože na poslední chvíli se budou špatně shánět.

Plesové šaty
Plesové šaty

Šaty vybírejte podle postavy

Plesové šaty si můžete buď vypůjčit, nebo rovnou zakoupit. Prodej plesových šatů má k dispozici několik různých střihů v závislosti na různorodosti ženských křivek. I dámské šaty na ples se vyplatí vybírat podle vaší postavy. Máte-li například úzký hrudník a široké boky, bude vám nejlépe slušet rovný střih. Pokud nejste se svou postavou spokojená, zvýrazněte horní část šatů, čímž potlačíte jinak nenápadné boky.

Jaké šaty na neformální ples?

Obecně by se daly společenské události rozdělit na velice formální plesy a vesnické tancovačky, na nichž budete za hvězdu i v obyčejnějších šatech. Zejména mladé dívky si mohou dovolit nosit krátké šaty na ples. Ty se ovšem hodí pouze na neformální a méně prestižní plesy. Naopak na společensky významných akcích mějte vždy dlouhé šaty na ples.

Nepodceňujte ani výběr barvy

Šaty na maturitní ples je důležité vybírat i podle barvy. Pokud máte vybrané společné téma, asi nebudete mít s výběrem barvy problém. Při hledání nejlepších šatů na ples by to však mohl být problém. Tmavší odstíny se obecně hodí na slavnostnější události, avšak dejte si pozor na černou. Ta totiž zvýrazňuje vrásky a nedokonalosti pleti. Společenské šaty na ples jsou nejkrásnější v tmavomodré nebo vínové barvě.

Nyní již víte, jak na plese vypadat zcela dokonale. Řiďte se těmito radami a na každé společenské události budete za hvězdu.