Pokladní pásky: Nezbytnost pro restaurace, obchody, čerpací stanice a mnoho dalších prodejců

31.03.2022

Pokladní pásky jsou součástí pokladny, bez které se nelze obejít. Vybírat přitom můžete z různých druhů, abyste našli to pravé pro vybranou pokladnu či terminál. Zvolte kvalitní papírové kotoučky pro své zařízení.

Klasické papírové kotoučky

Pokladní pásky jsou vyráběny v různých druzích, přičemž tím nejzákladnějším jsou obyčejné bílé kotoučky z bílého papíru. Ty se hodí do jednodušších typů pokladen, jelikož poskytují zcela základní možnosti tisku. Nabízeny jsou o různých šířkách - od 38 do 76 mm, průměr role bývá zpravidla 60 či 70 mm a šířka dutinky pak 12 nebo 17 mm. Právě dle těchto rozměrů byste se při výběru měli řídit, abyste vybrali tu správnou variantu.

Termokotoučky

Další variantou jsou pak kotoučky z termocitlivého papíru. Vzhledem ke specifickým vlastnostem této pásky byste vždy měli dbát hlavně na kvalitu účtenky. A to zejména ohledně její čitelnosti v čase. Kvalita pásky navíc ovlivňuje životnost tiskové termohlavy. Čitelnost záznamu je v základu zaručena po dobu alespoň sedmi let. I u těchto specifických pásek můžete vybírat z různých šířek a průměru, abyste zvolili přesně tu správnou roli pro svou pokladnu či terminál.

Samopropisovací kotoučky

Poněkud netradiční variantou jsou takzvané samopropisovací kotoučky. Ty se hodí pro specifické situace. Jedná se pokladní papírové pásky, které mají samopropisovací vrstvu. Slouží tak zároveň pro zhotovení jedné kopie dokladu. K dispozici jsou v šířce 57 a 76 mm, průměr role pak bývá 60 mm a šíře dutinky 17 mm.

Pokladní pásky jsou nabízeny v různých variantách, rozměrech a baleních. Vždy se zaměřujte na kvalitu a vybírejte ze široké nabídky, kde najdete rozmanité možnosti. Navíc jsou nabízeny také etiketovací kleště a samolepící etikety, které v obchodě oceníte.