Povinné očkování, doporučené očkování a očkování do ciziny

20.04.2019

Cestování za hranice České republiky s sebou přináší řadu zajímavých zážitků, barevných fotek, pracovní zkušenosti a například i nová přátelství. Ovšem nikdo už nechce domů přivézt nepříjemnou, či hůř neléčitelnou chorobu. Hlavně exotické kraje jsou pro turisty z mírného pásma nebezpečné kvůli virům a bakteriím, jež se v domácích podmínkách nevyskytují. Právě proto jsou kupříkladu ve středozápadní Africe některá očkování nikoliv doporučená, nýbrž povinná. Vhodné je pak před samotným cestování zajít na konzultaci, kterou vám poskytne očkovací centrum Praha, nebo například očkovací centra v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

Povinné očkování
Povinné očkování

Očkování do ciziny 

Tato pracoviště se specializují jak na povinná očkování, tak na doporučená očkování i očkování do ciziny. Očkovací plán před cestou do zahraničí, kde jsou některá očkování povinná, je potřeba navrhnout už pár měsíců před samotnou cestou. Poradna cestovní medicíny je schopna klientům zajistit nikoliv pouze očkování do ciziny, ale zajistí také medikamenty, vybaví cestovní lékárničku, případně předepíše antibiotika, antimalarika, léky proti střevním obtížím. Vyzvednou si zde lze také mezinárodní očkovací průkaz. V poradně seženete také extrémní repelenty, ale lze zde dostat i obecné rady a doporučení na cesty do exotických končin.

Očkovací centrum není jen skvělým pomocníkem před zahraniční cestou, delším pobytem v cizině, ale i důležitým zařízením pro očkování před závažnými onemocněními. Zákazníkům se dávají očkování proti klíčové encefalitidě, černému kašli, meningokoku, dětské obrně, pásovému oparu, planým neštovicím, pneumokoku, rakovině děložního čípku, tetanu, vzteklině i záškrtu. Velmi nebezpečná je také žloutenka, očkuje se proti žloutence typu A a typu B. Také si zde lze nechat kompletně vyšetřit imunitu.