Přepravky pro psa umožní bezpečnou přepravu čtyřnohého mazlíčka

24.02.2021

Jako majitelé menších psů či koček už jste se s tou situací určitě setkali. Potřebujete náhle odjet k veterináři, avšak nechcete svého čtyřnohého mazlíčka uvěznit v černé díře zavazadlového prostoru. Bezprizorní pohyb po interiéru auta také není bezpečný, nehledě na to, že mnoho majitelů pejsků a koček jezdí k veterináři městskou hromadnou dopravou. Tím nejlepším řešením pro bezpečnou přepravu domácího mazlíčka jsou přepravky pro psa.

Přepravky pro psa
Přepravky pro psa

Přepravky jsou dostupné v různých velikostech

Hlavní výhodou přepravek je bezpečnost zvířete během cesty. Přepravky pro psa se totiž dají uzavřít zvenku, takže vám mazlíček při přepravě nikam neuteče. Tyto speciální boxy jsou pochopitelně dostupné v několika velikostních variantách, které pořídíte ve specializovaném e-shopu. Například přepravka velikosti S má rozměry 50 × 34 × 36 centimetrů, díky čemuž se skvěle hodí pro přepravu malých pejsků, koček nebo dalších drobných domácích mazlíčků. Největší dostupná velikost boxu má rozměry 120 × 75 × 80 centimetrů.

Má zvíře při přepravě pohodlí?

Žádný majitel by samozřejmě nedal svého milovaného mazlíčka do nevětrané a nepohodlné krabice, kde by zvíře po dobu přepravy trpělo. Tomu je přizpůsobena i konstrukce přepravek. Spodní část je vyložena hřejivou měkkou podložkou, a díky odolné síti po stranách je zajištěno pejskovi nebo kočce prvotřídní pohodlí. Síťka je samozřejmě odolná vůči protržení, aby nemohlo zvíře v průběhu přepravy bezpečí boxu opustit.

Jak přepravku pro psa skladovat?

Velkou výhodou moderních přepravek pro psa jsou kompaktní rozměry, a tím pádem snadná skladovatelnost. Většina boxů je rozkládacích, tudíž při nepoužívání nezaberou prakticky žádné místo. Naopak v případě potřeby lze přepravku složit během několika vteřin, což je možné díky rámům z lehkého kovu. Odolný PVC materiál poté zajišťuje voděodolnost a zároveň zabezpečení proti vyběhnutí. Samozřejmostí jsou zesílené rohy a dno.

Pokud máte čtyřnohého mazlíčka a chcete mu během cesty k veterináři dopřát pohodlí, pořiďte mu kvalitní přepravku pro psa. Do vnitřních kapsiček můžete dát laskominy, takže zvíře ani nebude tušit, že opustilo svoje domácí teritorium.