Prodej firem aneb jak pokrýt rizika z pohledávek?

07.10.2021

Všichni určitě víte, že podnikání znamená nejenom možnost obrovské výplaty a vydělání dostatečného množství finančních prostředků, ale také vysoké riziko. V extrémních případech stačí jedna nezaplacená pohledávka a vaše celá firma může být položena na lopatky pro platební neschopnost. Takový je bohužel svět podnikání, ovšem nyní je k dispozici velmi efektivní řešení pro krytí rizika. Nabízí ho společnost, jejímž předmětem činnosti je mimo jiné prodej firem.

Proč pojistit důležité pohledávky?

Rizika podnikání jsou nebezpečná nejenom pro malé začínající subjekty, ale také pro velké společnosti s milionovými obraty. I ty jsou totiž závislé na platební schopnosti svých obchodních partnerů, takže jedna nezaplacená pohledávka nadělá velké problémy. A právě proto se vyplatí pohledávky pojistit u společnosti zabezpečující prodej firem. Díky službě pojištění pohledávek zabezpečíte svůj podnik proti nenadále platební neschopnosti, takže budete moci nerušeně pokračovat v činnosti.

Kde je nechat pojistit?

Pohledávky s vysokou hodnotou byste ovšem neměli pojišťovat u lecjaké společnosti. Nebojte se oslovit specializovanou firmu s dlouholetými zkušenostmi, která navíc spolupracuje s nejlepšími pojišťovnami na trhu. Díky tomu se vám dostane skvělých podmínek, například na celoobratovém pojištění. To je mezi podnikateli velmi oblíbené, protože se vztahuje na odběratele i dodavatele. Samozřejmě můžete pojistit pouze část svého podnikání, záleží pouze na vás.

Individuální přístup ke klientům

Hlavní výhodou renomované společnosti zabezpečující prodej firem je individuální přístup ke každému klientovi. Svět podnikání je totiž natolik rozmanitý, že mnohdy není možné zajistit jednotný produkt pro všechny firmy. Zkušení pojišťovací agenti jsou ovšem připraveni nabídnout řešení přesně podle vašich představ a finančních možností. Sjednané smlouvy lze navíc upravit v závislosti na měnící se situaci na trhu či ve vašem podniku.

Pokud se bojíte platební neschopnosti a máte-li neschopné obchodní partnery, sjednejte si pojištění pohledávek. Díky němu budete pokračovat v činnosti i při nezaplacených pohledávkách.