Prodej stavebních strojů a jeho alternativy pro stavebníky

31.05.2020

Prodej stavebních strojů je v dnešní době na vzestupu a zřejmě ještě nějakou chvíli bude. Staví se všude, v malém i ve velkém. Větší města jsou doslova obsypána novou výstavbou, do díla se však pouští i čím dál víc samostatných malých stavebníků. Proč ne, když nechybí patřičné dovednosti a notná dávka odvahy, dílo se může zdařit.

Stavební stroj
Stavební stroj

Prodej stavebních strojů není jediné řešení

Pro podnikatele ve stavebnictví je asi jen otázkou priorit a rozsahu zakázek, zda využít prodej stavebních strojů nebo si zázemí vytvořit jinak. Peníze jsou potřeba v každém případě, rozdíl je však ve výši investice, a tedy i její návratnosti. Pokud má firma fungovat dobře a zakázky plynule plnit, musí být její technické vybavení na patřičné úrovni a v dostatečném počtu, což představuje výdaje v řádech statisíců, ne-li miliónů.

Stavební stroje se dají také půjčit

Nákup techniky není jediný způsob, jak si zajistit dostatečné technické vybavení. Mnoho firem prodávajících stavební výbavu nabízí také půjčovnu. Výběr stavebních mechanismů k zapůjčení je široký, pořídit tak drobné pomocníky i těžké stavební stroje. Zápůjčka je přitom realizována vždy s kompletním servisem, což v praxi znamená, že si vše potřebné objednáte, domluvíte si dobu zápůjčky, cenu a poté vám bude stroj i s příslušenstvím dodaný. Vše pochopitelně v perfektním technickém stavu, jenž zajišťují pravidelné technické prohlídky.

Využijte bazar, pro nákup i prodej

Pokud vám zápůjčka "nevoní", ale nové vybavení nemáte dostatek finančních prostředků, můžete zvolit zlatou střední cestu. Tou je v tomhle případě bazar stavebního vybavení. Stejně jako u půjčoven ho v naprosté většině poskytuje každý prodejce. Pozitivní je, že bazarová nabídka mnohdy předčí nabídku nového vybavení. Jedná se přitom o dokonale prověřené a technicky bezchybná zařízení, jež jsou neustále udržovány v dobré kondici.

V bazaru můžete technické vybavení pořídit až o polovinu levněji.