Protisluneční fólie aneb jak efektivně zabráníte přehřívání domácnosti?

01.01.2021

V zimních měsících nás přehřívání interiéru domácnosti nemusí zrovna dvakrát trápit, ale právě zima je jedním z nejlepších období pro přípravu na parné léto. Až bude venku 30 °C ve stínu, bude již příliš pozdě na to řešit zatemnění oken nebo pořízení protisluneční fólie. Tenhle produkt je na trhu relativně nový, a přesto si za dobu své existence získal mnoho příznivců. Proč je pořízení protisluneční okenní fólie tak výhodné?

Protisluneční fólie
Protisluneční fólie

Protisluneční fólie zadrží i UV záření

Hlavním úkolem protisluneční fólie na okna je maximální zamezení průniku slunečního záření do interiéru, čímž by mělo být zabráněno přehřívání vnitřku domácnosti. Kromě toho však dokážou fólie udržet i škodlivé UV záření. Fólie totiž obsahuje speciální metalizované vrstvy, které zadrží až 98 procent UV záření. To v interiéru způsobuje stárnutí nábytku a také blednutí barev, což je rozhodně nežádoucí. Fólie navíc přispívá ke snížené průhlednosti, takže budete mít v domácnosti mnohem větší soukromí.

Fólie do interiéru i exteriéru

Protisluneční fólie určené do interiéru se aplikují na jednoduchá skla, díky nimž je zabráněno přehřívání domácnosti. Většina moderních domů a bytů však disponuje dvojskly, na které se mnohem lépe hodí protisluneční fólie určené do exteriéru. Fólie se montuje výhradně na izolační stranu, díky čemuž je maximalizováno odstínění UV záření, a navíc je sníženo riziko prasknutí skel.

Jak se fólie na oknech udržují?

Jednou z největších výhod protislunečních fólií je jejich bezúdržbovost. Přibližně po 30 dnech od instalace je stačí umýt. Proč je třeba tak dlouho čekat? Aby nebyla narušena funkce fólií, musí dojít k vyschnutí, a hlavně vytvrdnutí lepidla. Naopak druhá strana skla se může umýt prakticky okamžitě po aplikaci fólie. Nemusíte si opatřovat žádné speciální přípravky na mytí oken, protože si bohatě vystačíte s vodou a běžným saponátem.

Chcete se v letních měsících vyhnout nepříjemnému přehřívání interiéru? Vyzkoušejte protisluneční fólie na okna a prakticky okamžitě se zbavíte vysokých teplot uvnitř domácnosti.