Protisluneční fólie na okna: Jaké jsou jejich největší výhody?

24.02.2023

Speciální okenní fólie sloužící primárně na odrážení slunečního záření mimo interiér se v posledních letech stávají obrovsky populární. Není se čemu divit, protože renomované společnosti vyrábí variantu pro aplikaci v interiéru i exteriéru. Bez ohledu na to, která varianta protisluneční fólie je pro vás lepší, můžete pochopitelně těžit z jejich výhod. Ty jsou naprosto neoddiskutovatelné, takže se pořízení fólií nemusíte obávat.

Pasivní klimatizace

Protisluneční fólie na okna mohou bez větších problémů fungovat jako pasivní klimatizace. Díky specifickým vlastnostem termo fólie na okna zadržují průchod slunečních paprsků do místnosti, takže nedochází k jejímu přehřívání. Kromě toho zabraňují i přímému oslnění, což je nepříjemné hlavně ve velkých kancelářských budovách, kde musí lidé sledovat obrazovky počítačů. Jakmile se do nich opřou sluneční paprsky, bývají texty na obrazovkách velmi špatně čitelné.

Vysoká účinnost

Fólie na okna proti slunci mají také velmi vysokou účinnost, neboť dokáží zadržet až 80 % sluneční energie. Příliš vysoká teplota interiéru se totiž negativně projevuje nejenom na kvalitě pracovního prostředí, ale má vliv také na lidský organismus. Pokud chcete maximalizovat účinky této inovace, pak si pořiďte termoizolační fólie na okno v tmavé barvě. Čím tmavší totiž fólie je, tím lépe funguje při odstínění slunečních paprsků.

Ochrana před škodlivým zářením

Sluneční fólie na okna se kromě zadržení slunečních paprsků postarají také o maximální eliminaci škodlivého UV záření. Toho jsou schopny zadržet až 99 %, takže se jednou pro vždy vyhnete jeho negativním dopadům na interiér. Pokud totiž necháte sluneční paprsky delší dobu zářit například na nábytek, dříve či později se dostaví vyblednutí, což je způsobeno právě UV zářením.

Chcete-li vyzkoušet speciální fólie na okna, nebojte se oslovit renomovanou společnost, jejímž prostřednictvím si pořídíte protisluneční fólie přesně odpovídají vašim potřebám.