Rekonstrukce bytu aneb provádět ji svépomocí nebo objednat firmu?

28.06.2021

Není pochyb o tom, že v České republice žijí stovky tisíc šikovných řemeslníků a kutilů, kteří by si s rekonstrukcí bytu určitě poradili. Jenomže rekonstrukce bytu není pouze o vybourání stávajícího jádra a vytrhání veškerých elektrických rozvodů. Opravdové kouzlo rekonstrukce bytu na klíč přichází v okamžiku stavby nového bytového jádra a kompletačních pracích. V tomto má renomovaná stavební firma před realizací svépomocí nespornou výhodu.

Co nelze dělat svépomocí?

Část rekonstrukce bytu rozhodně budete moci provést svépomocí, ale ty nejdůležitější činnosti paradoxně sami dělat nemůžete. Shodou náhod se také jedná o ty nejvíce odborné a tím pádem nejdražší stavební práce. Typicky se jedná o bytové jádro. Rekonstrukce této části začíná demolicí, s níž si možná sami poradíte, ale stavba nového jádra rozhodně není jednoduchá. Nehledě na instalaci elektrických rozvodů, případně rozvodů vody a plynu. Budete-li si pořád trvat na svém, pak počítejte s tím, že náprava chyb v rozvodech je dražší, než jejich prvotní instalace.

Rekonstrukce svépomocí trvá dlouho

Podíváte-li se na internetové stránky specializované firmy provádějící rekonstrukce Brno, pak zjistíte, že rekonstrukce bytu jim trvá přibližně 2 měsíce. Za takto krátkou dobu sami svůj domov nikdy nezrekonstruujete. Počítejte přinejlepším s dvakrát tak dlouhým intervalem a navíc si uvědomte zdravotní následky každodenní těžké práce. Po příchodu do zaměstnání asi nebudete chtít pracovat s bouracím kladivem nebo špachtlí na rekonstrukci vašeho nového domovu.

Rekonstrukce bytu na klíč je rychlá a pohodlná

Po objednání specializované společnosti zabezpečující rekonstrukce jádra Brno, budete ušetřeni veškeré fyzické námahy. Zapomenete na tahání těžkých pytlů s maltou a betonem, nehledě na neustálé prašné a hlučné prostředí. Zkušení řemeslníci disponují mnoha lety praxe, takže je na rekonstrukci bytu nemůže nic překvapit. Navíc perfektně a detailně ovládají všechny technologické postupy, tudíž se veškeré činnosti povedou hned napoprvé.

Rekonstrukce domu svépomocí se dnes rozhodně nevyplatí. Těch několik ušetřených tisíc rozhodně nestojí za zničená záda, plíce a hodiny úmorné dřiny, které nemají konce.