Respirátor FFP2 aneb kde sehnat tento druh ochrany dýchacích cest?

12.02.2021

Respirátory nebo roušky se ještě před několika lety běžně používaly k ochraně dýchacích cest v prašných prostředích nebo nemocnicích. Bohužel od loňského jara máme všichni respirátor FFP2 spojen s rozšířením nemoci Covid-19. Právě kvalitní ochrana dýchacích cest je jedním z nejlepších způsobů, jak se chránit před jakýmkoliv respiračním onemocněním, a proto se vyplatí ochranu nosit alespoň v uzavřených budovách s vyšším výskytem osob.

Respirátor FFP2
Respirátor FFP2

V Asii je použití respirátorů zcela běžné

Respirátor FFP2 a vyšší se běžně používá ve velkých asijských metropolích, kde na malém prostoru žijí miliony obyvatel. V takto hustě obydleném prostředí se respirační onemocnění šíří opravdu rychle, a proto lidé ve velkých městech používají ochranu dýchacích cest běžně. Kvalitní respirátor dokonale přilne k obličeji, tudíž jeho nositel dýchá pouze přefiltrovaný vzduch. Tím pádem je bezpečně chráněn před viry, nečistotami a také nemocí Covid-19.

Jak dlouho respirátor vydrží?

Pořizovací cena respirátoru je oproti jednorázové roušce sice o něco vyšší, ovšem například respirátor FFP3 představuje tu nejúčinnější ochranu dýchacích cest před respiračními onemocněními. Možnost opakovaného použití vás jistě potěší. Některé respirátory je možné použít opakovaně, ovšem naprostá většina z nich je určena na jednorázové nasazení.

Kde jej pořídit?

Aby respirátor FFP2 dokonale fungoval, je třeba si jej správně nasadit. Při nasazování mějte umyté ruce a nosní svorku vytvarujte tak, aby respirátor dokonale přilnul na kůži. Po nasazení ochrany dýchacích cest se nadále nedotýkejte přední části respirátoru, takže jej sundávejte pouze za gumičky. Kvalitní respirátory pořídíte ve specializovaných internetových obchodech. Důležité je zaručení třídy nepropustnosti mikročástic, protože jakmile nekvalitní respirátor není schopen viry zachytit, nepomůže vám při ochraně před nemocí Covid-19.

Pokud v současné době sháníte kvalitní respirátor, obraťte se na specializovaný e-shop. Kvalitní materiál zajistí velmi vysokou částicovou ochranu před viry, čímž ochráníte své zdraví.