Sardinie - turistika, klid a všudypřítomná pohoda

09.12.2019

S manželem milujeme cestování. A ač jsme toho společně zažili na cestách již spousty, naprosto nejvíce nám v paměti utkvěla Sardinie. Turistika na tomto místě, je skutečně dechberoucí. Na východě ostrova se navíc nachází překrásná hornatá oblast, kterou s mužem doslova milujeme. Nemluvě o našem oblíbené pohoří Supramonte, které zasahuje až do krásného zálivu Golfo di Orosei. Nejvíce nám ovšem stejně z tohoto místa utkvěl v paměti překrásný národní park na východním pobřeží naší milované Sardinie. Vracíme se sem každé dva roky a nevím čím to je, ale každý rok nám to tu přijde krásnější.

Pobřeží Sardinie
Pobřeží Sardinie

Toskánsko, Elba na kole a nezapomenutelná dovolená

Florencie, Pisa, Volterra, Livorno. To je jen výčet překrásných míst v Toskánsku, našem druhém nejoblíbenějším místě, na kterém jsme letos v létě trávili svou dovolenou. Jak já miluji Toskánsko. Elba na kole, tedy třetí největší ostrov v Itálii, jsem s mužem skutečně projela na kole. Typická Toskánská příroda byla cítit na každém rohu. S mužem milujeme jízdu na kole, tudíž pro nás nebyla náročná, nýbrž obohacující. Elba je známá především nuceným exilem významného Napoleona Bonaparte, kterého s manželem obdivujeme. Rádi se tak vydáváme vstříc této krajině, ze které cítíme kousek Napoleona.

Krásy severního Vietnamu jsme si letos užívaly úplně poprvé

Kromě míst, kam s manželem jezdíme s pravidelností, milujeme také místa, která jsou pro nás nová anebo která jsou naším snem. Jedním z takových míst byl také severní Vietnam. Krásy severního Vietnamu obdivujeme s mužem již dlouhá léta. Naším snem bylo, se do této překrásné země jednoho hezkého dne, skutečně podívat. Poznávací zájezd na toto velkolepé místo jsme tak dostali k výročí naší svatby od naší dcery, které za to ze srdce děkujeme. Atmosféra severního Vietnamu včetně jejich pravé kuchyně, krásné krajiny, zátok Ha Long, a jiných, byla skutečně nepopsatelná.