Seskoky padákem jsou ten správný adrenalin

30.05.2020

Toužíte vyzkoušet něco nového? Okusit, jaké to je, ztratit kontrolu a volně se proletět - byť jen na chvíli? Možná právě pro vás jsou skvělou volbou seskoky padákem. Každý z nás se někdy chtěl cítit jako ti slavní hrdinové z amerických thrillerů, když bezmyšlenkovitě vyskočili z letadla a vrhli se vstříc prázdnému nebi. A v dnešní době můžete být jedním z nich.

Seskoky padákem
Seskoky padákem

Co vás čeká?

Seskoky padákem mají tři fáze. První je samotná příprava. Jako každý americký hrdina musíte vědět, jak na to. Vyškolení instruktoři vám proto předají všechny potřebné informace. Hned po nich na vás bude čekat kombinéza, speciální helma a ochranné brýle a pak už hurá do letadla, kde vás pomocí speciálního postrojí připoutají ke zkušenému parašutistovi, se kterým svůj skok uskutečníte. Budete před sebou mít pět až osm minut nezapomenutelného letu.

Co je potřeba vědět

Než se vůbec k samotné objednávce vašeho zážitku dostanete, je dobré se ujistit, že jste na skok připraveni, a to hlavně po zdravotní stránce. Pokud tedy trpíte například srdečními problémy či cukrovkou, je dobré si promluvit s vaším doktorem a svůj záměr s ním prokonzultovat. Seskoky padákem je od 65 let vhodné absolvovat jen s doporučením lékaře. Jestliže jste tedy adrenalinový nadšenec, ale váš věk už lehce za hranicí, o svém rozhodnutí se radši poraďte. A pak směle do toho!

Je v pořádku mít strach

Posouvat své hranice je obdivuhodné. Stejně tak ale není žádná ostuda přiznat si, když se na to necítíte. Seskoky padákem jednoduše nejsou pro každého. Ne všichni se považují za milovníky nebezpečí a adrenalinu. A jestliže mezi ně také nepatříte, nebojte se tímto zážitkem obdarovat někoho jiného. Třeba vašeho příbuzného, přítele či kolegu. Jistě se mezi nimi najde někdo, kdo správnou zábavou nikdy nepohrne.

A právě pro něj je možná tento seskok jako dělaný. Přesvědčte se sami.