Škrabadlo pro kočky zajistí dostatek prostoru na hraní

10.07.2020

Chování koček je poslední dobou čím dál tím populárnější. Zejména lidé v malých domech nebo bytech si nemohou pořídit psa, takže raději zvolí chov kočky. Kočka je ale od přírody dravá šelma a nic na tom nemění ani fakt, že bude po většinu svého života žít zavřená uvnitř jedné domácnosti. Zvíře má své instinkty a své potřeby, mezi něž patří i škrábání. Proto je třeba jim pořídit škrabadlo pro kočky.

Škrabadlo pro kočky
Škrabadlo pro kočky

Proč kočka škrábe?

Lámete si hlavu nad tím, proč se kočka svými drápky mile ráda pouští do moderní pohovky nebo nového křesla? Je to její přirozená potřeba! Ve volné přírodě si kočkovité šelmy škrábáním na stromy označují své teritorium. Při škrábání navíc dochází k vylučování feromonů, které dávají ostatním kočkám na vědomí, že vstoupily do zakázané zóny. Pravidelné broušení drápků kočce taky pomáhá s odstraněním odumřelých buněk z pacek.

Škrabadlo pro kočky udělá kočce radost

Škrabadlo pro kočky nebude sloužit jenom jako umělý strom, ale také jako prostor k odpočinku a ke hraní. Jakmile doma budete mít škrabadlo, nebude mít kočka potřebu pouštět se do vaší nové pohovky. Drápky rostou po celý život, takže takové škrabadlo rozhodně není zbytečností. Po toaletě a kvalitním krmení byste se měli poohlédnout právě po škrabadlu pro kočky.

Jak škrabadlo vybrat?

Výběr škrabadla byste rozhodně neměli podceňovat. Pokud totiž pořídíte špatně, může se vaše micka vrátit zpátky ke gauči a křeslu. Při samotném nákupu je zásadní umístění a velikost škrabadla. Podle toho totiž můžete vybrat jeho tvar a velikost. Druhým důležitým faktorem je stabilita. Zvlášť je-li vaše kočka pořádný cvalík, měla by tomu odpovídat i robustnost škrabadla. Nezapomeňte ani na charakter vašeho mazlíčka. Některé kočičky mají totiž rády skákání po nábytku, a jiné se zase rády povalují.

Ať už se nakonec rozhodnete pro jakékoliv škrabadlo, měli byste si ho pořídit co nejdříve. Zkracování drápků patří mezi přirozené potřeby každé kočky, takže si kvalitní škrabadlo pořiďte co nejdříve.