Sportovní potřeby aneb jaké příslušenství se může hodit na kole?

04.07.2021

Jedním z nejpopulárnějších a nejrozšířenějších sportů je nepochybně cyklistika. Její obrovskou výhodou je nenáročnost na sportovní potřeby. Pojízdný bicykl má doma snad každý z vás a prakticky nic jiného k výletu na kole nepotřebujete. Nedá se ovšem říct, že byste si výlet na starém kole po babičce užili. Rozhodně se vyplatí investovat do kvalitního bicyklu, a to buď silničního nebo horského. Kolo je samozřejmě nutné doplnit některými nezbytnými doplňky.

Jaký zámek na kolo si pořídit?

Pokud si pořídíte kvalitní a relativně drahé jízdní kolo, pak byste rozhodně měli zapřemýšlet nad pořízením pevného zámku. Sportovní potřeby zahrnují i tuto bezpečnostní pomůcku, bez které byste neměli vyjíždět z domu. Rovnou přeskočte obyčejné zámky za několik desítek korun a raději investujte do pevnějšího zámku disponujícího bezpečnostními kódem. Rozluštění 3místného osobní kódu není vůbec snadné a zabezpečení vašeho kola je navíc podpořeno velmi pevným, 100 centimetrů dlouhým lankem.

Vyplatí se pořízení cyklodresu?

Potřeby pro sport určené pro cyklisty obsahují kromě jiného vybavení také cyklodresy. Jejich pořízení samozřejmě není povinné, protože na kole můžete jezdit v obyčejném sportovním tričku a kraťasech. Při delších vyjížďkách však narazíte na jeden problém, a tím urputná bolest a pocit otlačenin ze sedla. Speciální cyklokalhoty mají v zadní části speciální výstelku, díky níž vás ani při delších výletech nebude tlačit zadek. Překousnout musíte pouze upnuté nohavice.

Jak je to s povinným osvětlením kola?

Patříte-li do skupiny aktivních cyklistů, pak určitě znáte vyhlášku Policie ČR o povinném osvětlení bicyklu. Na kvalitní světla byste neměli zapomínat hlavně v případě, že jezdíte na večerní vyjížďky a vracíte se domů po tmě. Minimalistická blikačka na přední řídítka stojí pár desítek korun, a přitom vám může zachránit život. Stejně důležité je zadní červené světlo, které by mělo blikat. V současné době je navíc možné pořídit světla, jež lze nabíjet prostřednictvím USB kabelu.

Cyklistika je krásným sportem, ale pokud si ji chcete užít naplno, neobejdete se bez základního sportovního vybavení. Nezapomeňte si pořídit pevný zámek a kvalitní světlo, které vám zachrání život.