Správná výbava pro miminka aneb jak ji vybrat?

07.07.2020

S příchodem nového člena rodiny kromě radosti přichází také starosti a povinnosti. Život se vám od základu změní a je potřeba se na tuhle novou výzvu pořádně připravit. A to ideálně s tím nejlepším, co se na trhu nabízí. V dnešní době už toho lze v této oblasti nalézt nespočet, takže se nemusíte bát, že by vám do příchodu dítka na svět něco scházelo. Štěstí přeci přeje připraveným.

Rychlozavinovačka modrá
Rychlozavinovačka modrá

Pohodová jízda

Jednou z nejzákladnějších věcí je koupě kočárku. Během raného věku dítěte jich pravděpodobně vystřídáte několik, v každém případě je vhodné se soustředit primárně na kvalitu, a to jak kočárku, tak jeho příslušenství. Na internetu můžete nalézt stovky otestovaných, spolehlivých značek, které vašemu dítěti zaručí bezpečné a pohodlné vozidlo. Spolu s kočárkem pak můžete rovnou koupit i stylovou a praktickou tašku nebo například oblíbené a na zimu nevyhnutné rukávníky na kočárek.

Vybavte se na studené procházky

Chlad a zima už možná nebývá tak silná jako dřív, ale přesto je potřeba se na ni co nejlépe připravit. Se vším, co bude vaše novorozeně potřebovat. Naprostým základem jsou dětské kombinézy. Dále je však nutno připomenout také rychlozavinovačky, které se řadí mezi ty nejdůležitější věci, které pro své děťátko potřebujete. Nezapomínejte ani na rukavičky, teplé čepice a deky do kočárku. Zimní výbavu můžete doplnit teplým fusakem.

Kvalitní spánek je potřeba

S koupí nového spaní pro vašeho prcka je rovněž důležité se zaměřit na výběr matrace do postýlky. Vaše dítě v ní bude zprvu trávit většinu svého dne a je proto potřeba, aby jeho drobnému tělíčku dodala dostatečnou oporu, hlavně v oblasti páteře. V tomto směru je vždy lepší aspoň dát cenu stranou, neboť se primárně jedná o zdraví a kvalitní spánek, který je nevyhnutelný.

Kdybyste si s výběrem čehokoliv pro své dítě nebyli jisti, nebojte se požádat o pomoc. Ať už online nebo přímo na prodejně.