Tisk reklamních materiálů aneb jakými technologiemi lze dnes tisknout?

15.12.2020

Určitou formu sebepropagace nebo tisku reklamních materiálů v současné době využívají nejenom podnikatelé, ale také fyzické osoby nebo neziskové organizace. O tisk vizitek či letáků se zajímají i zájmové organizace, které chtějí tímto způsobem zpopularizovat pořádanou akci. Vytištění propagačních materiálů byste měli svěřit pouze profesionální tiskárně, která disponuje nejlepší možnou technologií tisku.

Tisk reklamních materiálů
Tisk reklamních materiálů

Na co se hodí ofsetový tisk?

Tisk samolepek nebo formulářů je většinou realizován prostřednictvím ofsetového tisku. Grafické studio používá tuto technologii převážně na formáty B1, ale je schopné se přizpůsobit vašim specifickým požadavkům. Moderní tiskárna umožňuje oboustranný i jednostranný tisk, takže se při návrhu vizitky nebo pohlednice nemusíte nijak omezovat. Elegantní a přehledné vizitce se totiž nevyrovná ani pojízdná reklama. Po ofsetovém tisku je navíc možné aplikovat speciální úpravu UV lakováním nebo vazbu či laminování.

V čem vyniká digitální tisk?

Druhou hojně používanou možností tisku je digitální tisk. Ten se hodí spíše pro větší letáky a prospekty, jejichž výroba probíhá rychle a s nízkým nákladem. Samozřejmostí je možnost výběru mezi barevnou a černobílou variantou. Při obou možnostech je kladen důraz na prvotřídní kvalitu tisku, takže vytvořené letáky nebo prospekty nebudou mít sebemenší chybu. Ještě před započetím výroby se můžete podívat na digitální náhled, tudíž získáte přesnou představu, jak bude leták či prospekt vypadat.

Potřebujete tisknout velké billboardy?

Napěchované organizační systémy objednávkami jenom dokazují důležitost reklamy. Světelná reklama je oproti obyčejnému billboardu zbytečně drahá. Obraťte se raději na grafické studio s požadavkem na tisk banneru nebo výstavního panelu. Velkoplošný tisk splňuje také náročné požadavky, které na něj klade venkovní prostředí. Vytištěný billboard nepoškodí ani déšť, ani kroupy. Pokud zvolíte speciální ochrannou úpravu, budou bannery ještě odolnější před fyzickým poškozením, což oceníte hlavně na výstavách nebo v showroomech.

Ať už si vyberete ofsetový nebo digitální tisk, vždy dbejte na prvotřídní kvalitu. Obraťte se pouze na renomované grafické studio v Plzni, kde vám grafici nabídnou ten nejlepší možný tisk.