Turistika v Beskydech je to pravé pro letošní dovolenou

20.05.2020

Jedno z nejkrásnějších pohoří na území České republiky jsou bezesporu Beskydy. Nenechte si ujít krásy tohoto místa a rozmanitou přírodu, kterou nabízí. Zde si užijete spoustu zábavné turistiky. V Beskydech se vyžijí opravdu všichni. Nepropásněte příležitost strávit tady letošní dovolenou. Sem se budete rádi vracet.

Turistika v Beskydech
Turistika v Beskydech

Udělejte si dovolenou v Beskydech

Prohlédnout si krásy Beskyd může opravdu každý a vůbec nezáleží na tom, z jaké části Česka jste. Pokud si na to netroufáte sami, není nic jednoduššího než si objednat poznávací zájezd, kde kromě průvodce, budete mít zajištěno také ubytování a polopenzi. Takový zájezd si může objednat jak jednotlivec, tak i celá skupina. Bydlet budete přímo v podhůří a prozkoumáte ty nejatraktivnější místa, která se zde nacházejí.

Je zde plno možností

Beskydy se rozprostírají na území severovýchodní Moravy, ale přesah mají také do Polska a na Slovensko. Jednoznačně za nejzajímavější místo můžeme považovat nejvyšší vrchol českého území a tím je Lysá hora, na které vede hned několik tras. Nahoře vás přivítají restaurace, kde si můžete v klidu odpočinout u dobrého jídla. Pokud toužíte po klidu bez lidí, zamiřte na horu Smrk. Je to druhý nejvyšší vrchol, avšak neméně krásný. Restauraci zde však nečekejte.

Na Radhošti vás přivítá bůh Radegast

Turistika v Beskydech je velmi rozmanitá. Dalším neméně oblíbeným místem jsou Pustevny, které leží jen kousek od Lysé hory. Nahoru se můžete dostat lanovkou a kochat se přírodou přibližně dvacet minut, než dorazíte na vrchol. Zde je několik starobylých restaurací, ale cesta tady nekončí. Vede dál na Radhošť, kam lidé chodí obdivovat sochu slovanského boha slunce Radegasta.

Krásy a taje Beskyd si zamilujete, a protože je zde spousta míst, která se dají navštívit, rozhodně to nebude vaše poslední návštěva.