Ubytování pro školy v přírodě aneb kde ubytovat zájezd malých dětí?

08.01.2022

Pokud jste nikdy nepořádali zájezd nebo vícedenní akci pro malé děti, pak asi nikdy neuvěříte tomu, jak složité je všechno zorganizovat. Prvotní problém nastává už při shánění vhodného ubytování, protože ne všechny horské hotely jsou ochotny ubytovat školu v přírodě. Světlou výjimkou je v tomto ohledu ProFamily Hotel TOP Benecko, jenž prošel významnou rekonstrukcí. Díky tomu nabízí ubytování pro lyžařský výcvik i letní tábor v moderních pokojích.

Proč se vydat na hory?

Po ubytování pro školy v přírodě panuje zejména v zimě obrovská poptávka. Není se čemu divit, protože právě v tuto dobu většina učitelů začíná shánět kvalitní ubytování pro školy. Ideální je rezervovat ubytování pro školu a ubytování pro školku na horách, protože děti z betonové džungle budou mít šanci poznat panenskou přírodu. Čerstvý vzduch a dostatek zábavných pohybových aktivit na nich jistě zanechá nezapomenutelnou stopu, takže se na hory budou vracet i budoucnu.

Škola v přírodě v zimě

Hotel u sjezdovky je ideální k pořádání školy v přírodě v zimním období. Některé vzdělávací instituce tuto akci nazývají jako lyžařský výcvik, ale na jméně opravdu nezáleží. Jenomže právě v zimě musíte mít na hotel ještě vyšší nároky, protože by se v něm měla nacházet vytápěná lyžárna. V ní si budete moci uschovat promočené oblečení a pochopitelně také lyže a snowboardy. Školy v přírodě ubytování tedy vybírejte opravdu pečlivě.

Škola v přírodě v létě

V tuzemském školství je ovšem daleko běžnější, že se škola v přírodě pořádá v letních měsících. Ani v tuto chvíli byste ovšem neměli ubytování pro školu v přírodě podceňovat. V oblíbeném hotelu v lyžařském areálu Benecko je však možné pořádat adaptační pobyty nebo adaptační kurzy. K dispozici je vám moderní zázemí pokojů s vlastním sociálním zařízením a také nádherné okolí hotelu. V jeho blízkosti se totiž nachází hustý les.

Pobyty pro školy rozhodně není jednoduché zorganizovat, ale pokud oslovíte specializovaný horský hotel, budete mít o několik starostí méně.