Umělé květiny jsou řešením, když se vám nedaří pěstovat živé rostliny

06.04.2021

Zdravě rostlé květiny jsou již odnepaměti součástí prakticky všech domácností jako vkusná a velmi příjemná dekorace. Útulnost interiéru totiž závisí nejenom na množství nábytku a jeho kvalitě, ale také na květinách. Jakmile vstoupíte do místnosti s květinou, okamžitě se vás zmocní dobrá. Jenomže pěstování živých rostlin není žádná legrace, takže jej ne každý zvládá. V takovém případě nabízí řešení umělé květiny.

Umělé květiny
Umělé květiny

Proč si umělé květiny koupit?

Pokud toužíte mít v domácnosti nádherné, a hlavně celoročně kvetoucí rostliny, jsou tím nejlepším řešením umělé květiny. Na rozdíl od svých živých protějšků vyžadují jenom minimální péči, takže máte stoprocentní jistotu, že vám neuschnou. Nebudete se muset zatěžovat pravidelným zaléváním, hnojením, popřípadě přesazováním, protože umělé květiny jsou ohroženy maximálně usedajícím prachem. Jedinou péči, kterou umělé rostliny vyžadují, je občasné utření prachu a nečistot pomocí prachovky.

Jsou umělé květiny autentické?

První otázka, která vám vyvstane na mysl v souvislosti s umělými květinami, bude pravděpodobně jejich autentičnost. Ta je naprosto zásadní, protože se asi nechcete chlubit kyticemi, které se živým květům příliš nepodobají. Nemusíte mít ovšem žádný strach, protože umělé stromy a květiny jsou už na první pohled prakticky nerozeznatelné od živé předlohy. Navíc můžete tuto dekoraci využít i na místech, kde by se obyčejným živým rostlinám vůbec nedařilo.

Kde umělé květiny pořídit?

V současné době jsou umělé palmy nebo umělé bonsaje dostupné prakticky ve všech obchodech. Při koupi byste se ovšem měli zaměřovat pouze na prověřené obchody poskytující zboží v maximální možné kvalitě. Dobrým ukazatelem kvality jsou uživatelské reference a širokost prodejní nabídky. V renomovaném e-shopu si totiž pořídíte nejenom umělé pokojové rostliny, ale také kaktusy nebo popínavé rostliny.

Toužíte-li po dokonalých dekoracích v interiéru a nedaří-li se vám vypěstovat živé rostliny, vsaďte raději na osvědčenou klasiku. Umělé květiny jsou od těch živých k nerozeznání, a navíc nikdy neuvadnou.