Umělý živý plot je nejen krásný, ale i praktický

16.04.2020

Výčet plusů umělé zeleně je poměrně obsáhlý. Kdybychom ovšem měli vypíchnout ty nejzásadnější, tak budou asi dva - nemusíte se o ně starat a jejich dílčí údržba vás nebude stát ani korunu. Pokud k tomu připočtete svou záhadnou schopnost usmrtit vše živé v květináči, tak je jasné, že se tady rýsuje nové přátelství. I na zahradě může dostat prostor. Třeba umělý živý plot je skvělým řešením pro vytvoření příjemné sousedské bariéry.

Umělý živý plot
Umělý živý plot

Když chcete zeleň bez starostí

Nejen optickou, ale také hlukovou bariéru zajistí umělý živý plot. Že vás tohle řešení nenapadlo? Možná jen proto, že se zahradou má člověk spojené vše živé. Ovšem co se týče plotu, tady umělou zástěnu jedině oceníte. V první řadě proto, že si ji můžete obstarat poměrně levně, snadno a svépomocí také osadit. Umělé živé ploty pořídíte buď v roli, nebo v hotových přesně vyměřených panelech, které postavíte do požadované velikosti. V druhé řadě proto, že se nemusíte o nic víc starat.

Bez údržby a dalších nákladů

Nespornou výhodou všech umělých rostlin je, že odpadají dílčí náklady spojené s pěstováním živých květin. Pravidelné hnojení, přesazování a péče, kterou děláte buď svépomocí nebo prostřednictvím odborníků, jednoduše odpadá. Pořídit přitom můžete nejrůznější typy a druhy umělé zeleně, dokonce i palmy či orchideje, trvalé i sezónní imitace.

Na velikosti a druhu záleží

Pořízení umělých květin přitom není nijak nákladné, i když záleží na vašem výběru. Velikost a množství zeleně, kterou chcete pořídit zásadně ovlivní výsledný účet. Cena se odvíjí zejména od vzrostu dané rostliny, menší pořídíte za několik stovek. Nejdráž vyjdou stromy, které jsou výrazné a exotické, jako třeba palmy. Jejich cena se může vyšplhat i na padesát tisíc korun. Podobně je to i cenami umělých živých plotů.

Pro nejnáročnější zákazníky není problém nechat vyrobit strom či rostlinu na míru.