Vedení účetnictví externí firmou nám ušetřilo spoustu času

03.08.2020

S manželem vlastníme malý podnik, který se zabývá prodejem dětského zboží. Manžel tento podnik převzal po své mamince, která byla vždy zvyklá na to, že si veškeré věci spojené s chodem svého podniku, musí dělat sama. To znamená, že byla v jedné osobě prodavačkou, manažerkou prodeje, nákupčí, a dokonce i účetní. I přesto, že jsme s manželem na podnikání dva a mohlo by se zdát, že jsme v jisté výhodě, nechceme být po celý život pouze kupou profesí v jednom malém podniku. Z tohoto důvodu jsem si prosadila, že vedení účetnictví podniku bude mít na svědomí firma, kterou si mile rádi zaplatíme. Rovněž jsem najala jednu milou a velmi schopnou prodavačku, tudíž si čas od času můžeme s manželem a dětmi zajet také na dovolenou.

Vedení účetnictví
Vedení účetnictví

Vedení účetnictví firma zvládá na jedničku

Firma, která má na starosti vedení účetnictví naší firmy, zvládá svou roli bravurně. Máme kompletně zpracované účetnictví, pravidelně nás firma informuje o aktuálním stavu financí, dostáváme pravidelné měsíční i roční reporty o stavu celého účetnictví, firma nám rovněž připravuje platební příkazy, provádí vyúčtování náhrad a různých služebních cest a podobně. Je až neuvěřitelné, co všechno musela má tchýně zvládat sama. Nyní je již situace naprosto jiná, a i když se náš nápad se zpracováním účetnictví od externí společnosti mé tchýni vůbec nelíbil, ve finále souhlasila a je ráda, že si může konečně naplno užívat svých vnoučat a nesedět pouze u počítače na hromadou účetních dokladů.

Konečně jsme rodina

Po dlouhých pěti letech můžeme konečně žít jako rodina. Vedení účetnictví má na starosti velmi precizní firma, za pultem nám v krámku stojí milá a šikovná paní prodavačka, která svou práci miluje a já a manžel konečně můžeme po dlouhých pěti letech žít, jako normální rodina. Práce v obchodě nám nyní vůbec nedělá problém a ba naopak nás velmi naplňuje. Skloubit rodinný život s tím pracovním je totiž velmi důležité.