Vonné oleje využívám k výrobě mýdel již řadu let

25.11.2022

Vonné oleje využívám k výrobě mýdel již řadu let. Vůně pravidelně měním dle nálady a také dle konkrétních přání zákazníků. Samozřejmě mám řadu svých velmi oblíbených vůní, které používám častěji, než ty ostatní, avšak se vůbec nebojím ani různých nových vůní či experimentů s nimi. Na Vánoce samozřejmě miluji vánoční vůně, vůni skořice, jablek a podobně. V létě mě zase skvěle nabudí melounové aroma, mangové či meruňkové. Tyto vůně si také pravidelně přidávám do aromalamp, které mi vždy dokonale provoní celý dům. Rovněž tyto vonné oleje používám i při koupeli, kdy mi neuvěřitelně uvolní mysl a já rázem zapomenu na všechny starosti kolem sebe.

Mýdlová hmota na výrobu domácího mýdla

Mýdlová hmota, kterou si s kamarádkou pořizujeme pro přípravu domácích mýdel mají čistě rostlinný základ. Dále neobsahují žádné surfaktanty, které často lidem v mýdlech vadí a není se čemu divit, jelikož pro naše zdraví nejsou nikterak prospěšné ba naopak. Lidé, kteří například mají velmi citlivou pokožku či různé alergie, rovněž mohou mít na některé složky ve fabrikovaných mýdlech alergické reakce a jiné kožní potíže. Z tohoto důvodu je vždy lepší sáhnout po mýdlech, která jsou čistě přírodní, a přesto svůj účel splní na jedničku. Se svou kamarádkou se výrobě domácích mýdel věnujeme již řadu let a za tu dobu máme obě dvě celou řadu stálých zákaznic, které od nás mýdla pravidelně odebírají a jsou s nimi spokojené, což nás obě velmi těší.

Tabletová sůl pro úpravu vody

Tabletová sůl, která se využívá k úpravě vody je pro mě osobně objevem roku. Jelikož se o náš rodinný bazén vždy staral můj manžel, bylo pro mě po rozvodu velmi těžké se o bazén postarat. Platit ovšem profesionální firmu, která by mi každý rok bazén zazimovala a v létě zase připravila ke koupání, se mi příliš nechtělo. Z tohoto důvodu jsem se pídila po všech možných přípravcích, které mi práci s bazénem ulehčí a jednou z nich byla také tabletová sůl, která je pro úpravu vody v bazénu zcela nezbytná.