Výroba plastů musí být kvalitní

16.06.2020

Plasty jsou všude kolem nás a využívají se nejen v pracovních procesech, ale také v běžném životě. Přestože v posledních letech mnoho lidí usiluje o to, aby se výroba plastů snížila na minimum, je to stále nenahraditelný materiál. Pokud však plánujete něco vyrobit z plastu, potřebujete k tomu plastový polotovar, který vyrábějí specializované společnosti.

Výroba plastů
Výroba plastů

Plastový polotovar vám usnadní výrobu

Plast využijeme například v průmyslu, obchodě či stavebnictví, své místo má prakticky ve všech oborech. Pokud plánujete vyrobit něco z plastu, ušetřete čas a kupte si plastový polotovar. Na trhu existují společnosti, které se zabývají výrobou plastu, a jejich nabídka je pestrá. Prodávají plastové desky o síle 1 až 120 mm, nebo plastové tyče. Kvalita těchto produktů je buď lisovaná, nebo extrudovaná.

Oblíbené jsou plastové desky

Nejčastěji se plastový polotovar prodává ve formě desek. Výroba plastů má hned několik typů:

  • MEDUR - tento tvrdý plast se vyrábí bez přidání olova, silikonu, PCB a jiných nevhodných látek. Používá se hlavně k výrobě chemických konstrukcí a nádob.
  • MEPOLEN - tento plast je tepelně stabilní. Prodává se hned ve třech provedeních - homopolymer, nehořlavý a kopolymer.
  • MELEN - je velmi lehký a používá se nejčastěji k výrobě dětských hraček.

Místo desek vyzkoušejte plastové tyče

Všechny plasty jsou dobře odolné vůči povětrnostním podmínkám a dají se koupit v mnoha barevných provedeních. Jsou lehké na manipulaci. Můžete je různě svařovat a lepit. Také mají izolační vlastnosti. Přestože je plastová deska nejrozšířenější na další použití, někdy nemusí být vhodná. V ten moment můžete využít plastové tyče. Velkou výhodou plastových polotovarů je, že si ho můžete nechat libovolně potisknout.

Zjednodušte svou výrobu a na své výrobky použijte plastový polotovar v podobě desek, nebo tyčí. Jaký druh plastu použít, vám pomůže vybrat výrobce plastových polotovarů Mepla s.r.o.