Zvedák aneb jaké další vybavení nesmí chybět v kvalitním pneuservisu?

15.05.2021

Podnikání v automobilovém průmyslu se stává velmi lukrativním. Bez ohledu na měnící se trendy bude i v budoucnu potřeba zajistit kvalitní poprodejní služby a servis všech motorových vozidel. Automobilky samozřejmě nemohou takovou síť provozovat samy, takže se otevírá velké a perspektivní okno pro šikovné mechaniky. Pokud vás baví auta a chtěli byste si otevřít pneuservis, je nyní ideální příležitost. Nezapomeňte ale na potřebné vybavení, jímž je například zvedák.

K čemu slouží zvedáky na auta?

Jestliže jste někdy navštívili pneuservis, pak jste si určitě všimli nejrůznějšího nářadí. K tomu nejzákladnějšímu a bezpochyby nejvíce vytíženému patří zvedák. Bez něj by totiž nebylo možné auto zvednout, tudíž by mechanik nemohl provést potřebné servisní práce. Zvedáky na auta jsou dostupné ve dvou odlišných typových variantách. Jedná se o zvedáky sloupcové a nůžkové. Kromě toho pochopitelně existuje i pojízdná varianta nazývaná hever.

Jak funguje vyvažovačka kol?

Dalším potřebným typem vybavení v autoservisu jsou vyvažovačky kol. S nimi se tak často nesetkáváme, ale přesto mají svou nezastupitelnou funkci hlavně v jarním a podzimním období. Vyvažovačka kol slouží k dokonalému vyvážení pneumatiky, které je nezbytné pro pohodlnou a bezpečnou jízdu. Pokud by totiž bylo kolo na jedné straně o něco těžší, negativně by to ovlivnilo chování vozu.

Bez zouvačky kol to opravdu nepůjde

Vyvažovačka velmi často pracuje v kooperaci s dalším strojem zvaným zouvačka kol. Ani bez tohoto stroje se neobejde žádný kvalitní autoservis. Zouvačky pneumatik jsou totiž nedocenitelným pomocníkem při výměně pneumatik. Bez tohoto speciálního přístroje je sundání pneumatiky z ráfku prakticky nemožné. Kvalitní zouvačka však gumu sundá během několika vteřin, a navíc si poradí s různými velikostmi pneumatik.

Chystáte-li se v budoucnu otevírat vlastní pneuservis, pak nesmíte zapomenout na nákup specializovaných strojů. Bez pořádného zvedáku, vyvažovačky a zouvačky to opravdu nepůjde.